» » » Xbox Live, 59 milyon aktif kullanıcıya ulaştı
16:54 Perşembe 3 1 798
1-02-2018, 16:54
Xbox Live 1 798 3

Xbox Live, 59 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Xbox Live'ın aylık aktif kullanıcı rakamları son çeyrekte önemli ölçüde bir artık gösterdi. Xbox One X'in ve PlayerUnknown's Battlegrounds'ın gelişi ile beraber oyuncular artık Xbox Live platformuna olan eğilimlerini arttırıyorlar.
Xbox Live kullanımı, geçtiğimiz verilere göre %7 artarak 59 milyona yükseldi. Bu önemli sıçramanın nedeni olarak Xbox One X'in piyasaya sürülmesi ve PlayerUnknown's Battlegrounds'ın Xbox One platformuna gelmesi görülüyor. Oyun zaten Xbox One kullanıcıları arasında 4 milyondan fazla satış rakamına çok kısa sürede ulaşmıştı. Önümüzdeki aylarda bu rakamın daha da yükselmesi bekleniyor.PUBG'nin başarısı yalnızca Xbox One platformunda değil, aynı zamanda masaüstü bilgisayarlarda da sürüyor. Oyun piyasaya sürüldüğü günden itibaren satış rekorlarına imza atıyor. Hatta konsollar için yayınlandıktan sonra 48 saat içerisinde bir milyondan fazla satış gerçekleştirdi. PUBG'nin bilgisayarlarda 20 milyon satış rakamına ulaştığını da biliyoruz.

Xbox One X, 7 Kasım 2017'de piyasaya çıktı ve bugüne kadar üretilmiş en güçlü oyun konsolu ünvanına sahip. Cihaz 6 teraflopluk işlem gücüne, 12 GB'lık GDDR5 belleğe ve hızlı bir sabit diske sahip. Microsoft'un verilerine göre bu güçlü donanıma uygun olarak çıkan yeni oyunlarla beraber Xbox One X'in ve Xbox Live'ın kullanım oranı daha da artacak.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

3 Yorum
 1. Batı Han
  Batı Han
  21 Ağustos 2018 22:53
  Selamlar. Xbox'un son guncel rakamları nedir acaba? X box one x - x box one s - x box one ve diğer surumler toplam yuzdelik kaç paya sahip. One x kaç milyon satıldı.
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   29 Ağustos 2018 22:08
   Bunun için biraz araştırma yapmam gerekiyor, araştırma yaptıktan sonra sizlere güncel verileri aktaracağım. Şu anda yoğun bir dönem geçirdiğim için ne zaman içeriği hazırlayabileceğim hakkında bir bilgi aktaramıyorum maalesef. Umarım anlayışla karşılarsınız.
 2. Tetelac
  Tetelac
  11 Kasım 2018 17:59
  Microsoft'un burada çakallığı var, pc de ki live sistemine bağlı olanlarda sayıldığı için xbox tarafının başarısı gibi gözüküyor ama aslında çok büyük ilerleme yok zamanın da xbox satışlarını açıklarken mağazalara gönderdikleri ürünleri söylüyorlardı :D