» » Minecraft'ın başı Matt Booty, Microsoft Studios'da birinci parti oyunlara liderlik edecek
13:22 Perşembe 0 1 477
18-01-2018, 13:22
Xbox 1 477 0

Minecraft'ın başı Matt Booty, Microsoft Studios'da birinci parti oyunlara liderlik edecek

Microsoft, bugün Minecraft'ın eski başkanı olan Matt Booty'i Microsoft Studios'un Kurumsal Başkan Yardımcılığına terfi ettirdi.
Matt Booty, doğrudan Oyun Genel Sekreteri Yardımcısı olan Phil Spencer'a rapor verecek ve şirketin oyun yayıncılığı raporlarını denetleyecek. Spencer, terfi ettirildikten sonra, Microsoft Studios'un başkanlık görevi boşta kaldı.

GameBeast ile yapılan röportajda Spencer, Booty'yi söyle tanımladı:

İçerik hedeflerimizi gerçekleştirmek için doğru organizasyona sahip olduğumuzdan emin olmak istedim. Bununla birlikte, Microsoft Studios'un yeni bir lidere ihtiyacı olduğunu hissettim. All-up stratejimizi sürdürmek ve Satya'nın yaptığı oyun yatırımını sürdürmesi ve istediği noktaya ulaştırmak harika bir süreçti. Ancak içeriğe yatırım yapmamız gerektiği ortadaydı. Ve stüdyolar için liderlik, uzun vadede önemli bir plandı. Matt Booty'den Microsoft Studios'a gelmesini rica ettim.

Oyun endüstrisinde çok fazla deneyime sahip olduğu için Booty'nin Microsoft Studios'un başına geçtiğini görmek harika. Kariyerine 1991'de Midway Games'de başlayan Booty'nin harika bir özgeçmişi var. 2010 yılında Microsoft'a katılan Matt, şimdiye kadar çoğunlukla Minecraft için mesai harcıyordu. Umarım sahadaki tecrübesi Xbox One ve Windows 10'da daha kaliteli oyunları tüketicilerle buluşturmada önemli bir rol oynar. Booty'den boşalan Minecraft koltuğunu ise şu anda Helen Chiang üstleniyor.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y