» » Xbox One S ve Xbox One X, Spectre ve Meltdown açıklarından etkilenmiyor
10:43 Cumartesi 0 1 373
6-01-2018, 10:43
Xbox 1 373 0

Xbox One S ve Xbox One X, Spectre ve Meltdown açıklarından etkilenmiyor

Son zamanlarda işlemci üreticilerinin başı Spectre ve Meltdown güvenlik açığından dolayı fena halde dertte. Kötü niyetli yazılım geliştiricileri tarafından yararlanılabilecek bu açıklar verilerinizin gizliliğini direkt olarak tehdit altında bırakıyor.
Intel, ARM ve AMD işlemcilerinin hepsinin etkilendiği bu açıktan Xbox One konsolunuzun AMD Jaguar işlemcilere sahip olmasından dolayı etkilenmesinden endişe duyuyor olabilirsiniz. Neyse ki Xbox One konsollarının herhangi birisi bu açıktan etkilenmiyor.Xbox'ın bu açıktan etkilenmediği güzel bir haber olsa da kişisel bilgisayarınızın, telefonunuzun veya internet sunucularının bu açıktan etkilenebiliyor olduklarını bilmek oldukça büyük bir tehdit. Microsoft, acil durum yaması olarak Windows 10 kullanıcıları için güvenlik güncelleştirmesi yaması yayınladı. Ancak açığa ait tüm açık kapıların kapatılması biraz zaman alabilir.

Sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki bağlantılara göz atmanızı tavsiye ederiz. En azından Xbox One ve Windows 10 cihazlarınızın güncel oldukları taktirde güvende olduklarını bilmek içinizi rahatlatabilir.

Meltdown ve Spectre açığı nedir, hangi işlemciler bu açıktan etkilenir?

Meltdown açığına karşı Windows 10 cihazınızı şimdi güncelleştirin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y