» » Xbox One için YouTube artık 4K çözünürlüğü destekliyor
09:45 Salı 0 812
12-12-2017, 09:45
Xbox 812 0

Xbox One için YouTube artık 4K çözünürlüğü destekliyor

Xbox One'da resmi YouTube uygulamasını kullananlar nihayet ultra yüksel çözünürlüklü videoları konsolları aracılığı ile televizyonlarında izleyebilecekler. 4K özellikli Xbox One S'e sahip olan kullanıcılar, konsol piyasaya sürüldüğünden beri 4K desteği olmadan resmi YouTube uygulamasını kullanıyorlardı. 4K için alternatif olarak myTube! gibi yazılımlar olsa da Google artık resmi YouTube uygulaması için 4K desteğini Xbox One S ve Xbox One X için resmi YouTube uygulamasına getirdi.
Yeni YouTube uygulaması, 4K çözünürlük desteği ve 60 FPS içermekle birlikte maalesef Netflix gibi diğer uygulamaların aksine HDR desteği özelliğine sahip değil ve ilerleyen dönemde de olmayacak gibi gözüküyor. Yine de özellikle oyun videolarını 4K izlemek isteyen kullanıcılar için artık resmi bir çözümün olması güzel.

Güncelleme bugün itibariyle her Xbox One S ve Xbox One X kullanıcısı tarafından indirilebilir, ancak henüz uygulamada 4K desteğini göremediyseniz biraz daha beklemeniz gerekebilir.

Eğer 4K videoları hemen izlemek istiyorsanız Mağazadan myTube!'u edinebilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y