» » Microsoft Türkiye, öğrencilerin Minecraft ile kendi dünyalarını yaratmasını istiyor
11:18 Cumartesi 1 916
9-12-2017, 11:18
Xbox 916 1

Microsoft Türkiye, öğrencilerin Minecraft ile kendi dünyalarını yaratmasını istiyor

Microsoft Türkiye geçtiğimiz yıl başlattığı ve geçtiğimiz aylarda sonlandırdığı Windows Elçileri programı gibi bu sene de benzer tarihlerde temel ve ortaöğretim seviyelerindeki öğrencilerin yaratıcılıklarını arttıracak olan bir yarışma hazırlıyor. Yeni Yıla Yeni Bir Dünyada Gir: Minecraft ile Kendi Dünyanı Yarat! başlıklı bu yarışmada öğrencilerin Minecraft ile hayallerindeki dünyayı oluşturmaları isteniyor.
17 Kasım - 17 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Yeni Yıla Yeni Bir Dünyada Gir: Minecraft ile Kendi Dünyanı Yarat isimli Microsoft Türkiye yarışması, temel ve ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerin yeni yıl konsepti dahilinde oluşturacakları Minecraft içerisinde oluşturmasıyla birlikte gerçekleşiyor.

Yarışmacıların Minecraft'a sahip olmaması göz önünde bulundurulduğundan dolayı Microsoft Türkiye yarışmaya katılmak isteyen tüm yaratıcı temel ve ortaöğretim alan ilk 500 öğrenciye 2 ay boyunca kullanabilecekleri Microsoft Office 365 Eğitim sürümü okul hesabına bağlı Minecraft: Eğitim Sürümü veriyor olacak.

Ödüller ise oldukça ilginç; birinciye Minecraft YouTube kahramanı Buğra Kazancı ile bir gün geçirme fırsatı, ikinciye Microsoft İstanbul Ofisinde HoloLens deneyimleme imkanı, ilk on finaliste ise 21 Aralık'ta Microsoft İstanbul Ofisinde düzenlenecek olan ödül törenine yapılacak Minecraft çalıştayına katılma imkanı veriliyor.

Ancak sürpriz hediyeler de olabilir; yarışmanın katılım koşullarında birinciye Xbox One S - Minecraft Edition ve 3 aylık Xbox Live Gold üyeliği, ikinciye klavye, mouse ve mouse pad'den oluşan oyuncu seti ve üçüncüye Buğra Kazancı imzalı Minecraft Basılı Yayın Seti verileceği bilgisi yer alıyor. Bunlar haricinde dördüncü ila onuncu olan katılımcılara ise Minecraft Karakter Serisi hediye edileceği bilgisi de mevcut.

Yarışmaya katılım koşulları arasında öğrencilerin temel ve ortaöğretim seviyesinde olmaları, oluşturulacak Minecraft dünyasının Minecraft: Eğitim Sürümünü kullanarak hazırlanması, başvuruların 17 Aralık tarihine kadar gerçekleştirilmesi, dışarıya aktarılmış Minecraft dünyanızı (.mcworld uzantılı) ve dünyanızın ekran görüntülerini (.jpeg uzantılı) ve kullandığınız kod dizilerinin ekran görüntülerini (.jpeg uzantılı) sıkıştırıp (.zip uzantılı) göndermek yer alıyor.

Yarışmaya katılmak için tıklayın
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

1 Yorum
  1. Ali
    Ali
    9 Aralık 2017 14:12
    Güzel bir halkla ilişkiler ve tanıtım çalışması yapmış Microsoft.