» » Microsoft, Relic Entertaintment'ı satın alacak
16:36 Pazar 0 347
3-03-2019, 16:36
Xbox 347 0

Microsoft, Relic Entertaintment'ı satın alacak

E3 2018'de Microsoft, Xbox One için özel oyunların geliştirilmesi amacıyla beş yeni stüdyo satın aldıklarını duyurmuştu. Game Rant tarafından yayınlanan makaleye göre satın alımlar devam ediyor.
Game Rant'ın aktardıklarına göre Microsoft, Relic Entertainment'ı satın almak üzere. Söylentinin kaynağı ise Twitter'daki Kolibrille adlı kullanıcının attığı tweetle başladı.

Tweet, Relic Entertainment logosuyla birlikte Xbox Game Studios logosunu içermekte.Elbette Game Rant'ın da bahsettiği gibi yalnızca bir tweet, bu satın alımın gerçekleşeceğine dair kanıt oluşturamaz. Ancak Twitter'da sızıntıyı gerçekleştiren Kolibrille, daha önce Age of Empires 4 ve Microsoft'un E3 2016'daki sunumu ile ilgili birçok doğru bilgi sızıntıları gerçekleştirdiğinden güvenilir bir kaynak olarak değerlendiriliyor.

Eskiden THQ Canada Inc. olarak bilinen Relic Entertainment, Warhammer 40,000: Dawn of War ve Company of Heroes gibi gerçek zamanlı strateji oyunlarıyla biliniyor. Microsoft hali hazırda Obsidian Entertainment ve InXile Entertainment gibi yeni stüdyoları bünyesine kattı. Şimdi ise yeni nesil konsol savaşlarına girmeden önce Xbox ve Windows 10 cephesini güçlendirmeye devam etmek istiyor gibi gözüküyor.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın.

Xbox 12:04 Çarşamba 0 1 707 Microsoft'un EA'i satın alması Xbox için ne kadar olumlu olur? Geçtiğimiz gün Microsoft'un EA, Valve ve PUBG'yi satın alabileceğine dair pek çok haber okumuşsunuzdur. Polygon'un 30 Ocak 2018 tarihinde yayınladığı haberde Microsoft'un oyun endüstrisindeki büyük oyunculardan birini veya birkaçını alabileceğine dair söylentiler bulunuyor. Aslında bunlara söylenti demekten çok iddia demeyi tercih ederim ancak gelin sizlerle beraber oyun endüstrisine yön veren firmalardan bir veya birkaçını alabilecek olan Microsoft'un EA neler yapabileceğine bir bakalım.