» » » Microsoft, Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesinde bulunan ağ sorunlarını düzeltiyor
13:01 Pazartesi 0 1 576
25-06-2018, 13:01

Microsoft, Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesinde bulunan ağ sorunlarını düzeltiyor

Microsoft, Nisan 2018 güncellemesini yayınlamasının üzerinden iki ay geçti ve topluluk tarafından her ne kadar sorunları olsa da mutlulukla karşılandı. AdDuplex verilerine göre Windows 10 kullanıcılarının hali hazırda %90'ı 1803 güncellemesini bilgisayarlarına kurmuş durumdalar.
Microsoft için veriler her ne kadar iyi olsa da kullanıcılar, kişisel bilgisayarlarını güncelledikten sonra bazı sorunlarla karşılaşmadı değil. Kullanıcıların başlıca sorunlarından bir tanesi ağ konusu üzerineydi. Microsoft bu sorunu biliyordu ve çözümü için araştırmalarını yapmaya devam ediyor. Ancak Microsoft Destek tarafından bugün bir çözüm paylaşıldı.

Microsoft, Windows 10 sürüm 1803 çalıştıran cihazların kendi ev ve diğer ağlara bağlanmadaki sorunun farkında ve sorunu araştırmaktadır.

Bazı sorunları Otomatik (Gecikmeli Başlatma) olarak ayarlayarak ve Windows'u yeniden başlatarak çözebilirsiniz:
 1. Çalıştır'ı açmak için Windows + R tuş kombinini kullanın.
 2. Çalıştır kutusuna services.msc yazın ve Enter tuşuna basın.
 3. Aşağıda yer alan servislerin her birini bulun ve sağ tıklayarak açılan menüden Özellikler'e tıklayın. Açılan pencerenden Başlangıç TürüOtomatik (Gecikmeli başlatma) olarak değiştirin ve Uygulaya basın.
  1. Bilgisayar Tarayıcısı (Tarayıcı)
  2. İşlev Bulma Kaynak Sağlayıcısı Ana Bilgisayarı (FDPHost)
  3. İşlev Bulma Kaynak Yayımı (FDResPub)
  4. Ağ Bağlantıları (NetMan)
  5. UPnP Aygıt Ana Makinesi (UPnPHost)
  6. Eş Adı Çözümleme Protokolü (PNRPSvc)
  7. Eş Ağ Gruplandırma (P2PSvc)
  8. Eşler Arası Ağ Oluşturma Kimlik Yöneticisi (P2PIMSvc)
  9. Windows'u yeniden başlatın.

Bu adımları takip ettikten sonra bilgisayarınızda bulunan ağ sorununu çözmüş olacaksınız. Eğer adımları takip etmekte sorun yaşıyorsanız Microsoft'un sorunu güncelleme aracılığı ile çözmesini bekleyebilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y