» » » Windows 10 Nisan Güncellemesi ile emoji paneli nasıl kullanılır?
16:55 Pazartesi 0 620
11-06-2018, 16:55

Windows 10 Nisan Güncellemesi ile emoji paneli nasıl kullanılır?

Emoji, mobil cihazların hayatımıza girmesi ile çok daha popüler bir hal aldı, şimdi bilgisayarlar da emoji desteğini sunuyor. Kullanıcılar artık mesajlarına kolayca ifade ekleyebiliyorlar.
Fiziksel klavyeli cihazlarda emojileri kullanmak için herhangi bir doğrudan kısayol bulunmuyor. Ancak Microsoft son iki büyük Windows 10 güncellemesinde emojilere önemli bir iş gücü ayırdı.

Microsoft, Nisan Güncellemesi ile beraber emoji panelini açmanın iki yolunu sunuyor. Bunların ikisini de aşağıda sizlere belirttik.

Windows 10'da emoji paneli kullanımı


Fiziksel klavye ile emoji panelini açma

  1. Win + (.) tuş kombinasyonunu kullanarak emoji panelini fiziksel klavye aracılığı ile açabilirsiniz.
  2. İstediğiniz emojiyi metin mesajınıza eklemek için üstüne tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer Sonbahar Creators Update kullanıyorsanız ifade panelini elle kapatmanız gerekiyor. Ancak Nisan Güncellemesi veya daha üstü bir sürüm kullanıyorsanız paneli açtıktan sonra birden fazla ifade ekleyebilirsiniz.

Dokunmatik klavye ile emoji panelini açma

  1. İlk önce ekran klavyesini açın. Eğer ekran klavyesinin nasıl açılacağını bilmiyorsanız bir numara ile başlayan alt maddeleri okumaya devam edin.
    1. Görev çubuğuna sağ tıklayın.
    2. Dokunmatik klavye simgesini göster seçeneğini aktif edin.
  2. Klavyenin alt satırında bulunan emoji ifadesine tıklayın ve metin mesajınıza emoji eklemeye başlayın.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y