» » » Windows 10'daki Fotoğraflar uygulamasıyla HEIF dosyalarını nasıl görüntüleyebilirim?
16:42 Pazartesi 0 361
11-06-2018, 16:42

Windows 10'daki Fotoğraflar uygulamasıyla HEIF dosyalarını nasıl görüntüleyebilirim?

Yüksek verimli görüntü formatları (HEIF), fotoğraflar için sıkıştırılma açısından oldukça verimlidir. Kalite kaybı yaşanmadan dosyalarınızı çok daha küçük boyutlarda sıkıştıran HEIF dosyaları Windows 10 Fotoğraflar aracılığı ile açabilirsiniz. Apple, HEIC yoluyla iPhone ile çekilen fotoğrafları sıkıştırıyor, iOS 11'den itibaren gelen bu yeniliği Windows 10'da kullanmak oldukça kolay.
Microsoft, bu dosya formatlarını OneDrive'da JPEG dosya formatına dönüştürerek bir çözüm sunmuştu ancak Windows 10'da bu dosyalar desteklenmiyordu. Artık Microsoft Mağazasından indirebileceğiniz bir eklenti ile HEIF dosyaları Fotoğraflar uygulaması aracılığı ile görüntüleyebilirsiniz.

Windows 10'daki Fotoğraflar uygulamasıyla HEIF dosyalarını görüntüleme

  1. Buraya tıklayarak HEIF Image Extensions adlı eklentiyi açın.
  2. Microsoft Mağazasından uygulamayı Al diyerek Windows 10 bilgisayarınıza kurun.
  3. Artık Windows 10 Fotoğraflar uygulaması aracılığı ile HEIF dosyalarını sorunsuzca açabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınıza HEIF dosyası attıysanız Microsoft zaten bu eklentiyi ücretsiz olarak edinmeniz için sizi uyarıyor. Eğer uyarı ile karşılaşmadıysanız yukarıdaki bağlantıdan eklentiyi edinebilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y