» » » Microsoft Edge'de sosyal medyaların takibini nasıl engellerim?
15:26 Pazar 0 544
10-06-2018, 15:26

Microsoft Edge'de sosyal medyaların takibini nasıl engellerim?

Bu haftanın başında Apple, MacOS Mojave için Safari'de Facebook gibi sosyal medya hizmetlerinden gelen izleyicilerin, bilgilerinizi almasını engelleyen yeni bir özelliği duyurdu. Microsoft'un tarayıcısı Edge'de eşdeğer bir özellik olmasa da, AdBlock Plus dün Windows cihazlarda benzer bir özelliği kullanıma sundu.
Eğer Firefox veya Google Chrome kullanıyorsanız yine AdBlock Plus aracılığı ile sosyal medya servislerindeki izleme araçlarından buradaki rehber sayesinde kurtulabilirsiniz.

Microsoft Edge'de Facebook takibini engelleme

  1. AdBlock Plus'ı Microsoft Edge için buradan indirin.
  2. Kurulum tamamlandıktan sonra buraya tıklayın. Disable Social Media Buttons (Sosyal Medya Butonlarını Engelleyin) kısmının altında bulunan open this dialogue (bu diyaloğu aç) bağlantısına tıklayın. Sosyal medya düğmelerini devre dışı bırakabileceğiniz AdBlock ayarlarının bulunduğu bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
  3. Ardından bu sayfaya gidin ve Subscribe: Fanboy's Social Blocking List bağlantısına tıklayarak sosyal medya engelleme listesine abone olun. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Facebook'un sizi izleyen araçlarından artık kurtulmuş olacaksınız.

AdBlock Plus aracılığı ile Microsoft Edge'in yanı sıra Mozilla Firefox ve Google Chrome gibi alternatif tarayıcılarda da bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz unutmayın.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y