» » » Ekranınızı paylaşmanız mı gerekiyor? Skype'ı kullanabilirsiniz - işte nasıl yapılacağı
10:51 Pazar 2 267
4-11-2018, 10:51

Ekranınızı paylaşmanız mı gerekiyor? Skype'ı kullanabilirsiniz - işte nasıl yapılacağı

Skype, arama esnasında ekranınızı paylaşabilmeniz için dahili bir özelliğe sahiptir ve bu rehberimizde bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz.
Ekranınızı anlık olarak diğer insanlarla paylaşmanız gereken bazı anlar mevcut olabilir. Belki de bir sunum yapmanız gerektiğinde veya başka bir kullanıcıya bir şeyi nasıl yapması gerektiğini göstermeniz gerektiğinde ya da bir sorunu çözmek için tavsiye almak için bir teknisyene hatayı göstermeniz durumunda...

Nedeni ne olursa olsun, Windows 10 kullanıyorsanız, çağrı sırasında ekranınızı paylaşmak için Skype uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bu Windows 10 rehberinde, bir Skype çağrısı esnasında ekranınızı diğer kişilerle nasıl hızlıca paylaşabileceğinizi gösteriyor olacağız.

Ekranınızı Skype'ta nasıl paylaşabilirsiniz?


Bilgisayar ekranınızı Skype ile paylaşmak için aşağıdaki adımları kullanın:
 1. Skype'ı açın.
 2. Kişi listesinden birini seçin.
 3. Sohbeti başlatmak için Görüntülü çağrı veya sesli çağrı butonuna tıklayın.
 4. Arama seçeneklerini görmek için Skype arayüzüne tıklayın (veya ekrana dokunun).
 5. Sağ alt köşede iki kare üst üste binmiş olan butona tıklayın.


 6. Cihazınızda birden fazla monitör kullanıyorsanız, paylaşmak istediğiniz ekranı seçin.
 7. Bilgisayarın sesini paylaşın seçeneğini (isteğe bağlı olarak) açın.
 8. Ekranı paylaş butonuna tıklayın.


Adımları tamamladıktan sonra ekranınınız, çağrıya katılan tüm kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek. Ayrıca, ekranın etrafında paylaştığınız ekranı ve bu özelliğin şu anda aktif olduğunu bilmenizi sağlayan sarı bir çizgiyi de görüyor olacaksınız.

Ekranı diğer kişilerle paylaşmayı durdurmak için, Skype'ın sağ alt köşesindeki Ekranı paylaş butonuna tıklayın.

Bu rehberi Windows 10'da yer alan Skype'ın haricinde Wİndows 8.1, Windows 7, macOS ve hatta Linux için Skype sürümlerinde de kullanabilirsiniz.

Ekranınızı diğer insanlarla paylaşmak için Skype veya başka bir çözüm kullanıyor musunuz? Yorumlarda bize bahsedin.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Hatırlatma
MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. Ali
  Ali
  4 Kasım 2018 14:46
  Harika bir özellikmiş. Skype gerçekten kaliteli halen broadcast işlerde profesyonel TV bağlantılarında kullanılmakta ama whatsapp ve türevi programlar SKYPE'in gün gün kullanımını azaltmakta. PC'de whatsapp tam anlamıyla yok birde olsa işte o zaman daha da kötü olabilir. Yine de messenger'den geçişte Skype'de ki arayüz karışıklığını alamadıkları için kötü başladıklarına inananlardanım. ufak ufak ara yüzü değitirebilirlerdi Messenger gibi gözüküp zamanla şimdiki halini alması daha da güzle olabilirdi. Ama bakalım zaman ne gösterir... Eskiden SKYPE kontör yüklenir Fransa ile filan görüşülürdü. sonra herkesin bir dizüzeri oldu görüntülü de popülerdi ama akıllı telefonlarla beraber entegrasyonda geciktiler gibi geldi bana... Yinede güzel işler çıkıyor.
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   9 Kasım 2018 11:06
   Skype ile hala internet üzerinden bir sabit hat ile görüşme yapabilmek için kontör yükleyip görüşme gerçekleştirebilirsiniz.