» » » Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi ardından silinen dosyalarınızı geri yükleyin
13:54 Cuma 2 905
5-10-2018, 13:54

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi ardından silinen dosyalarınızı geri yükleyin

Henüz resmi olarak Microsoft tarafından kabul edilmemiş olsa da, Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesinin ardından bilgisayarınızda bulunan bazı dosya veya klasörler silinmiş olabiliyor.
Bu kesinlikle güncellemeyi yükleyen herkesin başına gelebilecek bir durum değil ancak Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesini yaptıktan sonra Belgelerim klasörünü kontrol etmenizde fayda var. Eğer güncellemeyi yaptıktan sonra dosya veya klasörleriniz arasında bir eksiklik varsa aşağıdaki yazılımı kullanarak onları geri getirebilirsiniz. Bazı kaynaklarda güncellemenin geri alınarak eski sürüme dönülmesi tavsiye edilse de bu durum herhangi bir şekilde kayıp dosyalarınızı geri getirmeyecektir.

Neyse ki ücretsiz bir araç sayesinde dosyalarınızı geri getirebilirsiniz,

CCleaner'ın ücretsiz yazılımlarından birisi olan Recuva'nın ücretsiz sürümü ile silinmiş olan dosya veya klasörlerinizi geri getirebilirsiniz.

Unutmadan, güncellemeden hemen sonra dosya veya klasörlerinizi kontrol edip ekslikliği tespit ettikten sonra Recuva'yı kullanmaya başlayın. Eğer farklı işlemler gerçekleştirirseniz dosyalarınızın üzerine farklı veriler yazılabileceğinden dolayı geri getirme işlemi gerçekleştirilemeyebilir.

CCleaner'ın ücretsiz yazılımı olan Recuva'yı aşağıdan edinebilirsiniz.

Recuva'yı ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Hatırlatma
MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. Ali
  Ali
  12 Ekim 2018 08:48
  Büyük MB'lı dosyalar geri gelmez ama bu uygulama ile. Belki de 1 GB lık yada 400MB lık bir video yada RAR'lı bir klasörüm olsa getirmez. bunun getirdiği 100 MB ı geçmeyen dosyalardı sanki Tolga hocam. Daha önce kullandım. Normal klasörü geri getiriyor ama içinde mesela büyük mb olanları getiremiyor küçük resim Mp3 vb. geri geliyor birde Word excel power point vb. Microsoft bu konuda çuvalladı gibi. Tek çözüm senede 1 büyük güncelleme.
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   12 Ekim 2018 12:16
   Bu aslında Disk Temizlemede yapılan bir düzenleme sonucu ortaya çıktı Release Preview halkası bu sorunun tespiti için var. Ya yeteri kadar test edilmedi ya da kullanıcılar bu konu hakkında geribildirimde bulunmadı. Her ikisi de Microsoft için bir bahane olamaz gerçi; kendi mühendislerinin bu senaryoları kontrol etmesi gerekiyor.