» » » Windows 10'da iCloud nasıl kurulur?
20:39 Cumartesi 0 1 450
4-08-2018, 20:39

Windows 10'da iCloud nasıl kurulur?

Windows 10 cihazınız ile beraber bir iPhone veya iPad kullanıyorsanız, cihazınıza iCloud kurmayı düşünebilirsiniz.
Çok sayıda iPhone ve iPad sahibi bir Windows bilgisayara sahip. Aynı durum eksiden iPod popülerken de geçerliydi ve sonuç olarak Windows için iTunes'un geliştirilmesine neden oldu.

Windows bilgisayarınızda iCloud'u kullanabileceğinizi belki bilmiyor olabilirsiniz. Apple, kendi servislerinin kendi cihazlarında kullanılmasını istediğinden dolayı tam olarak iCloud'un Windows cihazlarda var olduğunu tanıtmıyor. Ancak, iOS ve Windows'u aynı anda kullanıyorsanız Windows 10'da iCloud'u hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows için iCloud'u nereden indirebilirim?Kulağa saçma geliyor ancak Apple, resmi sitesinin anasayfasında Windows için iCloud hakkında herhangi bir bilgi paylaşmıyor. Eğer Windows için bir iCloud olduğunu bilseniz bile Apple'ın sitesinden doğrudan bulmanız çok zor bir ihtimal.

Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki bağlantıdan Windows için iCloud'u indirmek.

Windows için iCloud'u ücretsiz edinin

Windows için iCloud'da oturum açmaPaketi yüklemek için talimatları takip ettikten sonra yapmanız gereken tek şey oturum açmanız olacaktır. Apple cihazlarınızda oturum açtığınız Apple kimliğinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.

Nelerin senkronize edileceğini seçiniCloud birkaç farklı şekilde bilgisayarınızdaki dosyalarınızı senkronize etmenizi sağlar. Senkronize edilmesini istediğiniz verilerinizi seçin ve "Uygula" butonuna tıklayın.

Yüklediğiniz program iCloud fotoğraflarını, iCloud Drive'ı ve Safari'den Internet Explorer'a verilerinizi senkronize edecektir. Takviminizi, kişilerinizi ve daha fazlasını da Windows'ta bulunan Outlook ile senkronize etme özelliğine sahiptir.

Dosya Gezginini Hızlı Erişim Paneline iCloud nasıl eklenir?Dropbox'ın aksine iCloud Drive, Dosya Gezgininde otomatik olarak Hızlı Erişim paneline eklenmez. Ama kendiniz kolayca ekleyebilirsiniz.
  1. Varsayılan olarak, iCloud Drive klasörü Users klasörünün içerisinde yer almaktadır. Örneğin benim bilgisayarımda C:\Users\Tolga\iCloud Drive şeklinde duruyor.
  2. Dosya Gezginini kullanarak ilgili klasöre gidin.
  3. iCloud Drive klasörüne sağ tıklayın.
  4. Yukarıdaki görselde olduğu gibi sağ tıklayarak Hızlı Erişime sabitleye tıklayın.

Bu çok temel bir rehberdir ancak ilerleyen dönemde Windows için iCloud hakkında daha fazla bilgi paylaşıyor olacağız.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y