» » » Telefonunuz uygulamasında sorun mu yaşıyorsunuz? İşte bazı sorunları giderme adımları
12:07 Cumartesi 0 1 118
4-08-2018, 12:07

Telefonunuz uygulamasında sorun mu yaşıyorsunuz? İşte bazı sorunları giderme adımları

Eğer bir Insidersanız ve Microsoft'un Android cihazlar ile senkronizasyonunu arttırmaya yönelik girişimi olan Telefonunuz uygulamasına bağlanmakta sorun yaşıyorsanız size yardımcı olabilecek bazı sorun giderme ipuçlarını bir araya getirdik.

Telefonunuz uygulamasının sorunlarını giderin


"Telefonunu bağla" butonuna bastığımda hiçbir şey olmuyor. Nasıl düzeltirim?


Bazı nadir durumlarda, telefonunuza kurmanız gereken uygulamanın bağlantısının gönderilmesi için tasarlanan açılır pencere aktif hale gelmemektedir. Eğer butona tıkladığınız halde herhangi bir pencere açılmıyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

"Telefonunuza bağlanamıyoruz" sorununu nasıl çözebilirim?


Eğer bu hatayı görüyorsanız, bilgisayarınız telefonunuza bağlanırken sorun yaşıyor demektir. Bunun sebebi çeşitli nedenlere dayanıyor olabilir. İşte denemeniz için birkaç adım:
 • Telefonunuzun kablosuz ağa (Wi-Fi) bağlı olduğundan emin olun (Hücresel veri ile bağlantı şu anda desteklenmemektedir).
 • Bilgisayarınızın internet bağlantısına sahip olduğundan emin olun.
 • Telefonunuzun uçak modunda olmadığından emin olun.
 • Telefonunuzun açık olduğundan emin olun.
 • Microsoft Apps uygulamasında Microsoft hesabınızın açık olduğundan emin olun.
 • Telefonunuzdaki bildirim ayarlarında Microsoft Apps'e izin verildiğinden emin olun. Eğer Rahatsız etmeyin modu açıksa kapatın.
 • Windows 10 bilgisayarınızdaki hesap ayarlarınızın düzgün çalıştığından emin olun. Ayarlar > Sistem > Paylaşılan Deneyimler sayfasından Hesaplar ayarlarını kontrol edin.

"Bize aşırı korumacı diyebilirsiniz" ekranını nasıl geçebilirim?


Telefonunuz uygulamasında "Bize aşırı korumacı diyebilirsiniz" ekranına takılırsanız telefonunuzdaki bildirim ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir.
 1. Android telefonunuzda Ayarlar > Bildirimler sayfasına gidin.
 2. Uygulama listesinde Microsoft Apps'i bulun ve bildirimleri açın.

Not: Bazı nadir durumlarda yukarıdaki adımlar sorunu çözmeyebilir. Hata bu sayfada takılı kaldıysanız aşağıdaki adımları takip etmeye devam edin.
 1. Bilgisayarınızda Microsoft Cihazlar sayfasına gidin ve oturum açın. Sayfada bulunan her telefonun hesap ile olan bağlantısını kaldırın.
 2. Bilgisayarınızda Ayarlar > Telefon sayfasına gidin ve Bu bilgisayarın bağlantısını kaldır bağlantısına tıklayın.
 3. Telefonunuz uygulamasını açın ve uygulama ayalarından uygulamayı sıfırlayın.
 4. Android telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > Microsoft Apps > Depolama sayfasına gidin.
 5. Önbelleği temizle ve verileri temizle butonuna tıklayın.
 6. Geri dönün ve uygulamayı zorla durdurun. Ardından uygulamayı tekrar açın.

Bu adımları tamamladıktan sonra Bilgisayarınızdaki Telefonunuz uygulamasını açın ve kurulum işlemini baştan gerçekleştirin.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y