» » » Dell Mobile Connect uygulamasını herhangi bir Windows 10 cihaza nasıl yüklerim?
15:02 Perşembe 0 1 537
2-08-2018, 15:02

Dell Mobile Connect uygulamasını herhangi bir Windows 10 cihaza nasıl yüklerim?

Dell, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen CES 2018'de Mobile Connect adlı yeni bir Windows 10 Contiuum benzeri özellik duyurmuştu. Bu yeni özellik, Dell tarafından piyasaya sürülen yeni dizüstü bilgisayarlarda şu anda yer alıyor. Mobile Connect ile beraber iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarınızı Bluetooth üzerinden bilgisayarınıza bağlayarak mesaj gönderebilir, çağrılarınızı yanıtlayabilir veya bildirimlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
Mobile Connect, lansmanda Dell cihazlara özel olarak tanıtıldı ancak bugünden itibaren herhangi bir Windows 10 cihaza kurup kullanabilmek mümkün. Yapacağınız basit adımlarla beraber bilgisayarınıza Mobile Connect uygulamasını yükleyebilir ve telefonunuzla bilgisayarınızı senkronize edebilirsiniz.

Dell Mobile Connect'i Windows 10 bilgisayarınıza kurun

 • Geliştirici modunun cihazınızda açık olduğundan emin olun. Geliştirici modunu açmak için Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Geliştirici modu adımlarını takip edip seçeneği aktif edin.
 • Geliştirici paketinin yüklenmesi için birkaç dakika bekleyin.
 • Dell Mobile Connect uygulamasının .appx paketini buraya tıklayarak ücretsiz edinin.
 • Dosyayı indirdikten sonra kurulumunu gerçekleştirin.
 • Yükleyici işlemi tamamladıktan sonra Bitir butonuna basın.

Uygulamayı kullanabilmek için Dell tarafından yayınlanan sürücüleri cihazınıza kurmanız gerekmektedir. Sürücüleri nasıl edinebileceğinizi adım adım anlatıyoruz:
 • Dell sürücülerini buradan indirin.
 • Yükle düğmesi yerine "Extract/Çıkar" butonuna tıklayın ve bir klasör seçin.
 • Dosyaları çıkarttığınız klasörü açın ve DellMobileConnectDirversSetup.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
 • Eğer izin istenirse Evet butonuna basın.
 • Kurulumdaki adımları takip ederek sürücüleri yükleyin.
 • Kurulumu tamamladıktan sonra "Finish/Bitir" butonuna tıklayın.

Android cihazınıza Play Store'dan veya iOS 10 ve üzeri işletim sistemine sahip iPhone/iPad cihazınıza App Store'dan Dell Mobile Connect uygulamasını kurmayı unutmayın. Tüm kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra Microsoft Mağazasına gidip güncelleştirmeleri denetleyerek Dell Mobile Connect uygulamasının en son sürümünü edinmeyi de ihmal etmeyin.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y