» » Microsoft Andromeda ve HoloLens v2, Snapdragon 1000 ile gelebilir
17:06 Cumartesi 2 1 724
23-06-2018, 17:06
Windows 10 1 724 2

Microsoft Andromeda ve HoloLens v2, Snapdragon 1000 ile gelebilir

Qualcomm'un Intel'in U ve Y Core serisi işlemcileri ile eşit performansa sahip olması beklenen ARM tabanlı Windows 10 cihazlar için tasarlanan Snapdragon 1000 bir süredir gündemimizde yer alıyor.
Bir Qualcomm mühendisi tarafından Linkedin'de paylaşılan iş ilanı, işlemcilerin masaüstü, Andromeda ve HoloLens dahil olmak üzere ARM tabanlı Windows 10 cihazlarda kullanılabileceğini onayladı.

İş ilanına göre Masaüstü, Andromeda ve HoloLens cihazlarla beraber sanal gerçeklik, karma gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik cihazlarında Snapdragon işlemciler bulunabilecek. Qualcomm'un masaüstü cihazlar için de planlar yaptığını görmek oldukça ilginç ancak. Elbette Surface Phone ve HoloLens gibi cihazlarda ARM işlemcilerin olacağını uzun süredir biliyorduk.

Peki siz Andromeda'nın donanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Snapdragon 850 yeterli mi yoksa Snapdragon 1000 ile mi gelmeli? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Hatırlatma
MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. Ziyaretçi Kurban
  Ziyaretçi Kurban
  23 Haziran 2018 20:13
  Bence 850 yeterli. Ama acele etmesinler mağazayı biraz daha doldursunlar öyle gelsin. Ya elinizde imkan varsa bu sesi duyurun. Tamam business duşunebilirsiniz ama olmuyor. İnstagram facebook twitter snapchat scorp swarm bunlar olmadan olmuyorre ve bunlar halen stabil çalışmıyor. Hatta 2020 de görelim bence telefonu ama once firmalarla anlaşma yapsınlar. Parasını versinler gelsin uygulamalar. Git hub alındı umarım bu soylediklerimde faydası olur.
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   23 Haziran 2018 20:16
   Maalesef bizim de artık Microsoft Türkiye ile iletişimimiz kalmadı. Bir yıldır bizimle de kimse iletişime geçmedi. Geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinliklerde bir araya gelip fikir alışverişinde ve bilgi paylaşımında bulunabiliyorduk ancak bu sene bize gelen herhangi bir mesaj yok.