» » Microsoft, yakında tüm Windows 10 kullanıcılarının kolaylıkla S moda geçmesine izin verecek
12:14 Perşembe 0 502
21-06-2018, 12:14
Windows 10 502 0

Microsoft, yakında tüm Windows 10 kullanıcılarının kolaylıkla S moda geçmesine izin verecek

Windows 10 Redstone 5 ile beraber bilgisayar kullanıcıları kısa bir süre sonra Windows 10 cihazlarında, S moda kolayca geçiş yapabilecek veya bu özelliği devredışı bırakabilecekler.
Microsoft, Windows 10 S'den Ev veya Pro'ya geçişi kolaylaştırırken Ev veya Pro'dan S moda geçmek isteyen kullanıcılar için kolay bir yol sunmuyor. Bunun sebebi, kutudan S mod ile çıkan cihazın yükseltilmesini kolaylaştırmaktı.

Diğer bir perspektiften bakacak olursak mevcut Ev ve Pro kullanıcıları arasında S modu deneyimlemek isteyenler de bulunuyor. Microsoft'un Windows 10 S'i, Windows 10'a entegre edip S mod olarak sunma kararının ardından kullanıcılar için S moda geçişi kolaylaştıran bir takım yeni özellikler de Windows 10'a geliyor.

Windows 10 S modunu tek dokunuşla açın


Redstone 5 güncellemesi ile beraber Microsoft, S moddaki geçiş durumunu düzeltiyor. Kullanıcılar diledikleri anda S moduna geçiş yapabilir veya bu moddan çıkabilecekler. Son Insider Preview yapılarında görülen bu yeni özelliğin hangi cihazlarda kullanıma sunulacağı henüz belli değil.

Bu aslında S modunu seven kullanıcılar için oldukça iyi bir özellik. Eğer Microsoft Mağazasından aradıkları uygulamayı bulamıyorlarsa S modu kapatarak uygulamayı internet üzerinden edinebilir ve tekrar S moda geri dönebilirler. Windows 10 S'in en çok üstünde durulan noktalarından birisi güvenlikti. Elbette kullanıcılar bu kısa süreli değişiklik sonrasında güvenlik bilgisayar deneyimlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler.

Tabi ki Microsoft, S mod'u varsayılan olarak cihazlarınızda etkinleştirmeyecek, ancak daha güvenlik bir bilgisayar deneyimi için sizi S moda geçmeniz konusunda uyarabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz?


S moda kolaylıkla geçiş sağlamak sizce tüketiciler için oldukça iyi bir seçenek mi? Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y