» » Microsoft, Andromeda'ya yüksek özelliklere sahip bir kamera eklemeli mi?
18:00 Pazartesi 4 940
18-06-2018, 18:00
Windows 10 940 4

Microsoft, Andromeda'ya yüksek özelliklere sahip bir kamera eklemeli mi?

Andromeda gibi bir cihaz almak almak istiyor olabilirsiniz. Peki cihazdan beklediğiniz öncelikler neler? Bu durum; tüketiciler arasında değişkenlik gösteren unsurlardan birisidir. Tüketiciler, kendi kullanım alışkanlıklarına göre cihazlara karşı eğilim gösteriyorlar. Peki sizin Andromeda'dan beklentiniz ne?
Microsoft'un söylentilere konu olan Andromeda cihazı, 2018'in sonbahar aylarında raflardaki yerini alacak gibi gözüküyor. Microsoft'un iki ekrana sahip katlanabilir cihazı, Windows 10 işletim sistemi ile beraber gelecek ve cep telefonu özelliklerinin tümüne sahip olacağı varsayılıyor. Yani telefon edebilecek, kısa mesaj gönderebilecek ve LTE (4G) bağlantısına sahip olacaksınız. Ancak Andromeda başarılı olabilir mi?

Cevap Evet. Andromeda'nın odak noktası günümüzde en sık kullandığımız iki teknolojik ürünü bir araya başarılı bir şekilde getirmek ve melez bir cihaz kategorisi oluşturmak. Bu yeni cihaz kategorisi, her iki cihazla da yapabileceklerinizi size gerçekleştirme imkanı vaat ediyor olacak. Dolayısıyla iki harcama yapmanıza gerek kalmadan hem telefon, hem de bilgisayar sahibi olabilmek artık çok uzak bir kavram değil. Özellikle de Türkiye gibi alım gücü düşük ülkelerde bu iki ihtiyacı tek bir harcama ile gidermek kulağa hoş geliyor.

Ancak şimdi üstüne düşünmemiz gereken iki konu bulunuyor; Andromeda'yı almanız için mutlaka çağrı, kısa mesaj ve 4G desteğinin olması gerekiyor mu? 2. Eğer Andromeda almayı düşünüyorsanız kamerasının kalitesi sizin için ne kadar önemli?

Bu sorulara aşağıdaki gibi cevap verebilir ve kendi görüşlerinizi detaylıca açıklayabilirsiniz:
1. Evet/Hayır
2. Evet/Hayır

Şimdi ben bu soruları kendime göre cevaplayacağım. İlk soru için cevabım hayır. Gerçekten telefonlarda iyi bir kameraya ihtiyacımız olması gerektiğini düşünmüyorum. Andromeda'nın kamerası iyi olmasa bile kesinlikle bir tane alacağım. Cihazdaki kameraların kalitesi ne düzeyde olacak bilemiyoruz ancak bu benim için bir satın alma sebebi değil. Elbette yüksek bir fiyat etiketine sahip olacağı için kameraların belirli bir kaliteye sahip olmasını beklediğimi belirtmem gerekiyor fakat iPhone X veya diğer amiral gemi cihazlarla rekabet edecek kadar iyi bir kamera barındırmayacakmış gibime geliyor. Evet, Microsoft'un elinde Pureview teknolojisi var ancak kameraların iyi olması için cihazda ciddi bir donanımsal alan ayrılması gerekiyor. Bu da günümüzde kamera çıkıntılarının varlığına sebebiyet veriyor. Ben, Andromeda'nın kolayca taşınabilmesi ve güzel bir tasarıma sahip olması açısından kamera çıkıntısının bulunmayacağını düşünen kesimdeyim.

Unutmayalım; Microsoft'un Surface ailesi daima yaratıcılığın ve üretkenliğin ön planda olduğu cihazlardan oluşmuştur. Çok iyi bir kamera yerine 3D yüz tarama, birden fazla kamera ile Skype üzerinden konferans gerçekleştirebilme ve daha değişik kullanım örnekleri Andromeda'ya yakışır diye düşünüyorum. Evet biliyorum, aranızda en iyi kamera bu cihazda yer almıyorsa almayacak olanlar var, bu oldukça kulağa kötü geliyor. Benim beklentilerime göre Andromeda, harika bir kameraya sahip olmayacak ancak günlük kullanım için oldukça iyi bir çözüm sunacak.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

4 Yorum
  1. weltmeister x7
    weltmeister x7
    18 Haziran 2018 18:52
    Bence skype görüşmelerine imkan verecek derecede ortalama bir kamerası olacak. 4g desteği cihazın bilgisayar olarak da kullanacak olmasından dolayı olmazsa olmaz bana göre.. Ayrıca önemli bir kriter de fiyatı. Uçuk bir fiyat olmadıktan sonra ilk alacaklardan biri de ben olurum diye düşünüyorum.
    1. Tolga Altaş
      Tolga Altaş
      18 Haziran 2018 19:23
      Ben en başından beri ürünün iPhone X'in tüketicilerde oluşturduğu fiyat algısı nedeni ile en düşük depolama modeline sahip konfigürasyonun $1000 bandında olacağını zannediyorum. Eğer bu bandın çok daha üzerinde bir fiyat isterlerse muhtemelen tüketiciler iPhone X'e yönelmeye devam edeceklerdir. Ancak şunu göz önünde bulundurmakta fayda var; bugün en pahalı ARM işlemcili Lenovo cihaz bile $1000 ile satılıyor. Microsoft muhtemelen en düşük modeli bu konuma yerleştirecektir.
  2. Ziyaretçi Kurban
    Ziyaretçi Kurban
    19 Haziran 2018 03:53
    kesin ama kesinlikle iyi bir kamera şart tolga. Tamam bu business amaçlı vs üretilebilir ama bizim memlekete an-la-maz… madem bir çığır açacaklar adam gibi kamera olsun. zamanında lumia satılmamasında da etken buydu. ön kamera yoktu resmen birçok modelinde. bırakında insanlar da selfie çekip yeni alacakları cihazda yüksek çözünürlüklü photoshoplasınlar. Ön kamera 8mp ve F değer en az 2 olacak bir kamera olmalı . arka kamerada 20mp den aşağı olmamalı. Aynı zamanda INK desteği olacağı için çekilen bir görüntüyü hemen oynamak isterse buda önem arz edecektir...
  3. CaOSe
    CaOSe
    20 Haziran 2018 13:28
    Çift ekranlı olacağı için tek kamera yetecektir. O yüzden iyi bir kamera olmasını bekliyorum