» » Microsoft Web Mağazasına "Uzaktan Yükleme" özelliği geri geliyor
08:49 Pazar 2 482
10-06-2018, 08:49
Windows 10 482 2

Microsoft Web Mağazasına "Uzaktan Yükleme" özelliği geri geliyor

Microsoft, Web Mağazası için yaptığı güncelleme ile beraber artık farklı cihazlara doğrudan uygulama yükleme komutu vermenizi sağlıyor.
Önceki yıllarda Windows Phone kullanıcıları için mevcutta bulunan bu özellik Windows 10'da bugüne kadar bulunmuyordu. BleepingComputer'ın ortaya çıkarttığı ekran görüntülerine göre "Cihazlarıma yükle" seçeneği, Microsoft'un Web Mağazasına geri geliyor.


Bağlantının üzerine tıkladığınızda uygulamanın hangi cihaza kurulmasını istediğinizi seçip kurulum işlemini başlatabilirsiniz. Bleeping Computer'ın haberine göre bu işlem gerçekleştirildikten 15 dakika sonra kurulum işlemi gerçekleşiyor.

Bu özellik şu anda tüm kullanıcılar için geçerli değil, test aşamasında belirli kullanıcılar üzerinde deneniyor. Ancak bu faydalı özelliğin Microsoft Mağazasına gelmesi oldukça güzel.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. Ziyaretçi Kurban
  Ziyaretçi Kurban
  10 Haziran 2018 10:39
  Gerçekten harika haberlerden birini daha okuyorum bugün. Eski özelliklerin çoğu gelsin. Hele varya windows 8 mobile çıktığında çok ama çok olzellik vardı. Lumia 520 ile bile harika uygulamalar vardı be dönemine gore 522mb da tık demiyordu. O zamanlar androidlerde 1gb vardı ama nasıl da donardı. O zaman ki uygulamalar windows 8 pc windows phone 8 ve 8.1 serilerinde ki bütün uygulamaların geri gelmesi ümidiyle. Hatta tolga hoca aklıma gelmişken o zaman edge yoktu ama explorer 11 miydi adres çubuğu alttaydı çok farklı bir yapısı vardı onu bile seçeneklerde sunmalılar. Windows 8.1 ile onu kaldırdılar sonra da edge mi çıkmıştı tam hatırlamıyorum ama öyle bir ara yuz vardı. hey gidi günler hey.
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   10 Haziran 2018 10:55
   Windows 10 Mobile geliştirilme sürecinde ve Microsoft Edge'in adı henüz Project Spartan iken adres satırını üste almışlardı ancak kullanıcılardan gelen geribildirimlere dayanarak tekrar alt kısma aldılar tıpkı Internet Explorer'da olduğu gibi. Ancak iOS ve Android için yayınlanan Microsoft Edge'de adres satırı ve tasarım Windows 10 Mobile'daki Edge'den tamamen bağımsız.