» » iOS ve Android için Microsoft Edge, Türkçe dil desteğine sahip oldu
12:45 Çarşamba 0 587
6-06-2018, 12:45
Windows 10 587 0

iOS ve Android için Microsoft Edge, Türkçe dil desteğine sahip oldu

Microsoft bugün yayınladığı güncelleme ile beraber her iki mobil platform için mevcutta bulunan Microsoft Edge için Türkçe dil desteğini kullanıma sundu. Bununla beraber kullanıma açık olan bölgelerde Microsoft Mağazasından satın alınan e-kitaplar için de Edge üzerinden okuma desteği getirildi.
Güncelleme ile beraber uygulama Türkçe dil desteğine sahip olsa da yeni sekme içerisinde yer alan MSN Haberleri için hala Türkiye/Türkçe bölge ve dil seçimi henüz mevcut değil. Edge'i mobil cihazlarında kullanmak isteyen tüketiciler uygulamayı artık Türkçe olarak kullanabilirler fakat ana ekranda bulunan haberler kısmının yerelleşmemesinden dolayı gündemi bu ekrandan takip edemeyecekler.

Bir diğer eksik yön ise gelen e-kitap desteğinde bulunuyor. Android'e gelen Microsoft Mağazasından satın alınan e-kitap okuma özelliğinde Windows 10 için Edge'de bulunan bazı okuma araçları mevcut değil.

Bununla beraber güncelleme Microsoft aile hesabı üyelerinin çocuklarına sitelere giriş yönetimi imkanı da sunuyor.

Eğer okul veya iş hesabınız üzerinden bir Microsoft hesabına sahipseniz artık her iki platformda da okul ve iş hesaplarınızla giriş yapabilirsiniz.

Android için çok yakında favoriler ve parola eşitleme özellikleri de kullanıma sunuluyor olacak.

Microsoft Edge, telefonunuzda görüntülediğiniz internet sayfalarını kaldığınız yerden bilgisayarınızla paylaşma gibi ayrıştırıcı özellikleri sayesinde her iki platformda da oldukça popüler bir tarayıcı.

iOS için Microsoft Edge'i ücretsiz edinin

Android için Microsoft Edge'i ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y