» » Dell'in ARM tabanlı, çift ekrana sahip bir Windows 10 cihaz geliştirdiği ortaya çıktı
16:56 Cuma 4 1 678
1-06-2018, 16:56
Windows 10 1 678 4

Dell'in ARM tabanlı, çift ekrana sahip bir Windows 10 cihaz geliştirdiği ortaya çıktı

Microsoft, Samsung ve Huawei'nin ardından şimdi de Dell'in katlanabilir cihaz üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.
Microsoft haberlerini yakından takip ediyorsanız bir yılı aşkın süredir Andromeda hakkında konuşulduğuna şahit olmuşsunuzdur. Şirketin çift ekrana sahip yeni cihazı hala yerleşkelerinde test edilmeye devam ediyor ve belirli aralıklarla yeni Windows 10 sürümlerinin kodlarında ortaya çıkıyor. Ancak Microsoft çift ekranlı cihaz geliştirme konusunda yalnız değil, Samsung da Microsoft'un ardından çift ekranlı cihazlar üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Ancak söylentilere göre Dell de katlanabilir çift ekranlı bir cihaz üzerinde çalışıyor.

Alman blog WinFuture.de'ye göre Dell de "Januss" kod adlı katlanabilir çift ekranlı bir cihaz üzerinde çalışıyor. Cihazın Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip olacağı, USB Type-C bağlantı noktasına, kameraya ve LTE bağlantı desteğine sahip olacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Ortaya çıkan belgelerde cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında net bir bilgi yer almıyor ancak Dell'in cihazının şu anda prototip olarak test edildiği biliniyor. Microsoft, yeni ürün sınıfları ortaya çıkarttığında donanım ortaklarının da pazara girmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu da Microsoft ile Dell'in ortaklaşa ilerlediğinin bir sonucu.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

4 Yorum
  1. Ali
    Ali
    2 Haziran 2018 12:33
    Hoş geldin Tolga. güzel haberlerinizi özlemiştik. ben hala en son yorum yaptığım habere cevap bekliyorum bu arada :)  ARM tabanlı cihazlar çıktı mı piyasaya sürüldü mü ? bir ara çıktı sanki ama bir üst modelle mi sürülecek tam anlamıyla piyasaya acaba ? 
    1. Tolga Altaş
      Tolga Altaş
      3 Haziran 2018 15:18
      Son yorumunuza daha geniş bir vaktim olduğunda mutlaka göz atacağım. ARM tabanlı bilgisayarlar pazarda yerini aldı ancak Türkiye piyasasına bildiğim kadarıyla herhangi bir ARM tabanlı cihaz giriş yapmadı. Sanırım Snapdragon 1000 serisi işlemciler ile tüm üreticiler global pazarlara giriş yapacaklar. Ancak henüz işlemci hakkında bilgiler de kesinleşmediği için bu konu hakkında pek fazla detay bulunmamakta.
    2. Fırat
      Fırat
      7 Haziran 2018 14:37
      bu sorunun cevabını bende merakla beklemekteyim. Hocam ARM li cihazlar çıktı ise neden satış sitelerinde ben bulamadım ? bi fiyatına bakmak gerekli.
      1. Tolga Altaş
        Tolga Altaş
        7 Haziran 2018 22:31
        Asus'un NovaGo'su ve HP'nin Envy x2'si ABD piyasasında bulunan ürünler. Fiyatlar donanıma göre değişiklik gösteriyor elbette, $600 ila $1000 arasında bir skalaya sahip şu anda.