» » Windows 10'un bir sonraki sürümünün adı Bahar Creators Güncellemesi olabilir
11:23 Pazar 0 1 833
4-02-2018, 11:23
Windows 10 1 833 0

Windows 10'un bir sonraki sürümünün adı Bahar Creators Güncellemesi olabilir

Microsoft genellikle Windows 10 güncellemelerinin adlarını, güncelleme kullanıcılara yayınlanmadan aylar önce duyurur. Sonbahar Creators Güncellemesinin adı Eylül ayında kullanıcılara sunulmadan önce Mayıs ayında duyurulmuştu. Creators Güncellemesi Mart 2017'de yayınlanmadan önce Ekim 2016'da duyurulmuştu. Ve ilk büyük güncelleme olan Yıldönümü güncellemesi ise Ağustos ayında yayınlanmadan önce Mart 2016'da duyurulmuştu.
Windows 10'un bir sonraki büyük güncellemesi olan Redstone 4'ün yayınlanmasına yalnızca birkaç ay kaldı ancak Microsoft henüz RS4 için tüketici odaklı bir isim yayınlamadı. 1803 sürüm koduyla piyasaya sürülecek olan Redstone 4'ün tüketici odaklı ismi ise bugün yayınlanan bir sızıntıya göre Bahar Creators Güncellemesi olabilir.

Microsoft, hataları bulmak için gerçekleştirdiği Bug Bash etkinliğinde Insiderlara bazı görevler dağıtıyor. Bu görev dağıtımı esnasında şirketin yayınladığı dökümanlarda Bahar Creators Güncellemesi ibaresi yer alıyordu. Bahar Creators Güncellemesinin yanı sıra Windows 10 S'in adının Windows 10 "S modu" olarak değişeceğinin bilgisi de yer alıyor.Redstone 4 güncellemesi, Microsoft'un Creators adını barındırdığı üçüncü büyük güncelleme olacak. Açıkçası RS4 güncellemesi içerik oluşturucular için büyük yenilikler içermiyor ancak Microsoft, büyük güncellemelerden Creators ismini çıkartmaya pek niyetli değil.

Ancak tüm sızıntılara rağmen güncellemenin adının firma tarafından hala doğrulanmadığını belirtelim. Ancak Microsoft genellikle büyük bir güncelleme yayınlamadan önce bir etkinlik düzenlerdi. Bu sene yayınlanacak olan büyük güncelleme için bir etkinlik düzenlemedi.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y