» » Yeni toplu güncelleme, Sonbahar Creators Güncellemesindeki bazı sorunları düzeltiyor
16:35 Perşembe 0 875
1-02-2018, 16:35
Windows 10 875 0

Yeni toplu güncelleme, Sonbahar Creators Güncellemesindeki bazı sorunları düzeltiyor

Bu yeni toplu güncelleme ile beraber ekran hatalarından tutun da bazı dillerde bulunan klavye sorunlarına kadar pek çok küçük hata giderildi.
Microsoft, Windows 10 için yeni bir toplu güncelleme yayınladı. Toplu güncellemeler genellikle güvenlik güncelleştirmeleri içerse de bu yeni yapı bazı hata düzeltmelerini de beraberinde getiriyor.

16299.214 (KB4058258) numaralı sürümdeki değişikliklere göz atalım:
  • Sistemin geniş renk skalası destekleyen ekranlarda renklerin bozulmasına neden olan uyumluluk sorunu giderildi.
  • Eski AMD ekran kartlarına sahip cihazlarda çift monitör kullanıldığı taktirde cihaz uykudan çıktıktan sonra flash efekti verme sorunu giderildi.
  • Alt+Shift kullanarak klavye dili değişiminde oluşan gecikme sorunu giderildi.
  • Altyazılı videolarda oluşan altyazı karakter sorunu giderildi.
  • Microsoft Edge eklentileri için bir takım hata düzeltmeleri.
  • Windows 10 sürüm 1709 32-bit (x86) sürümü için ekstra güvenlik yamaları.
  • Bazı eski AMD işlemcilerde oluşan önyükleme ekranında takılma sorunu giderildi.
  • 3 Ocak 2018 KB4056892 (OS yapısı 16299.192)

Hata düzeltmelerinin yanında bu sürümde bilinen bazı hatalar da bulunuyor. Bütün ayrıntılara Microsoft'un resmi sayfasından ulaşabilirsiniz. 
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y