» » Windows 10 Creators Güncellemesini herkesten önce edinin
23:05 Çarşamba 0 2 846
5-04-2017, 23:05
Windows 10 2 846 0

Windows 10 Creators Güncellemesini herkesten önce edinin

Microsoft 11 Nisan'da Creators Güncellemesini yayınlamaya başlayacak. Bugünden itibaren erken erişmek isteyen kullanıcılar için ISO ve çeşitli araçlar yayınlanmış durumda. Eğer Creators Güncellemesini erkenden indirmek istiyorsanız rehberimize göz atın.
Windows 10 Creators Update artık indirilmeye hazır. Creators Update'i şu anda iki farklı yolla cihazınıza kurabilirsiniz. Güncelleme Yardımcısı ile, Medya Oluşturma Aracı ile ya da ISO dosyası ile temiz kurulum yaparak. Muhtemelen Güncelleme Yardımcısı ile yükseltme yapmak daha iyi bir tercih olacaktır ancak temiz bir kurulum gerçekleştirmek istiyorsanız Medya Oluşturma Aracı veya ISO ile kurulumu tercih edebilirsiniz.

Güncelleme YardımcısıCreators Güncellemesi için Güncelleme Yardımcısı indirilebilir durumda. Bu aracı kullanarak şu anda bilgisayarınızı Creators Güncellemesine yükseltebilirsiniz. Güncelleme Yardımcısını buradan indirebilirsiniz. Aracı indirdikten sonra "İleri" butonlarını takip edin ve indirme işlemini başlatın. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra cihazınız kuruluma geçecektir.

Medya Oluşturma Aracı


 
Windows 10 Creators Güncellemesi artık Medya Oluşturma Aracılığı ile de edinilebilir. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak aracı indirmek ve talimatları izlemek. Aracı indirdikten ve açtıktan sonra bilgisayarınızı yükseltme veya diğer bilgisayarlara yükseltme yapabilmeniz için iki seçenek bulunacak. Bu bilgisayarı şimdi yükselt derseniz mevcut bilgisayarınız için Creators Güncellemesini indirmeye başlar ve güncelleme kuruluma hazır olduğunda sizi bilgilendirir.

Eğer başka bir bilgisayar için yükseltme medyası oluşturmak istiyorsanız ISO dosyasını bir USB depolama aygıtına kurma işlemini gerçekleştirebilirisiniz. Bu işlemle ilgili detaylı bilgiler burada mevcut.


ISO ile kurulum ve güncelleme


Microsoft ayrıca Creators Güncellemesi için resmi ISO dosyalarını da yayınladı. Temiz kurulum yapmak ve direkt olarak Creators Güncellemesini bilgisayarınıza kurmak istiyorsanız bu sizin için en iyi tercih olacaktır. ISO dosyalarını buradan indirebilirsiniz. ISO dosyaları Windows 10 Pro, Ev, Eğitim, Çin ve Single Language için kullanılabilir durumda.

ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden edindikten sonra bir USB'ye kurulumu hazırlamak için talimatlara buradan ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Windows 10 için Creators Update'i erken edinmek belki sizin için biraz zahmetli olabilir ancak çok basit işlemlerden oluşuyor. Creators Update'in resmi olarak bilgisayarınıza gelmesini istiyorsanız 11 Nisan'a kadar beklemeniz gerekiyor. Ama bu güncellemeyi ilk gün alabileceğiniz anlamına gelmiyor. Güncelleme dalgalar halinde yayınlanacak ve yayılma süresi bir ayı bulacak.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y