» » Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesini yüklemek için 32GB depolama alanına ihtiyacınız var
19:51 Perşembe 0 1 101
25-04-2019, 19:51
Windows 10 1 101 0

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesini yüklemek için 32GB depolama alanına ihtiyacınız var

Mayıs 2019 Güncellemesi (sürüm 1903) ile birlikte, Windows 10'un masaüstü sürümünün sorunsuz bir şekilde kurulabilmesi için en az 32GB boş depolama alanına ihtiyaç duyuluyor.
Windows 10 sürüm 1903, Mayıs 2019 Güncellemesi muhtemelen Mayıs ayının sonlarına doğru yayınlanacak. Güncelleme ile birlikte sistem gereksinimlerinde değişiklik yaşanmadığı için bugün 1809'a sahip bilgisayarların hepsi sorunsuz bir şekilde yükseltilebilecek. Ancak Microsoft, Mayıs 2019 Güncellemesi için minimum depolama alanını 32GB olarak belirleyerek bazı cihazlar için depolama alanının genişletilmesini istiyor.

32GB minimum depolama alanı gereksinimi Mayıs 2019 Güncellemesinden itibaren geçerli olacak ve Windows 10'un 32-bit ile 64-bit sürümleri daha büyük bir depolama alanı talep edecek.

Önceki minimum depolama alanı sınırı ise 20GB idi, bu da minimum depolama için Microsoft'un 12GB daha fazla alan talep ettiğini gösteriyor.

Windows 10 sürüm 1903 minimum donanım gereksinimleri

İşte Mayıs 2019 Güncellemesi itibariyle Windows 10 işletim sistemi için gerekli olan minimum sistem gereksinimleri:
  • İşlemci: 1GHz veya daha hızlı işlemci veya System on a Chip (SoC
  • Bellek: 32-bit için 1GB veya 64-bit için 2GB
  • Depolama alanı: 32-bit ve 64-bit için 32GB
  • Grafik: WDDM 1.0 sürücü ile DirectX 9 veya üstü 
  • Çözünürlük: 800x800

Eğer kişisel bilgisayarınızın güncel kalmasını istiyorsanız ve 32GB'dan daha az bir depolama alanına sahipseniz şimdi yükseltme yapmayı düşünebilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın.

Gizliliğinizi önemsiyoruz
Size daha iyi hizmet verebilmek için MSFThaber'de çerezler kullanıyoruz. MSFThaber'i kullanırken çerezlere izin verdiğinizi unutmayın.
Kabul ediyorum
Kabul etmiyorum
Çerez politikamız