» » Microsoft, kullanıcıları yeni Windows 7 güncellemesi ile yaklaşmakta olan desteğin sona ermesine karşı uyarıyor
16:37 Cuma 0 549
22-03-2019, 16:37
Windows 10 549 0

Microsoft, kullanıcıları yeni Windows 7 güncellemesi ile yaklaşmakta olan desteğin sona ermesine karşı uyarıyor

Windows 7, Microsoft tarafından resmi olarak 14 Ocak 2020 tarihi itibariyle desteklenmeyecek. Bu da yüz milyonlarca Windows 7 kullanıcılarının tehdit altında olmasına neden oluyor.
Microsoft, yeni Windows 7 güncellemesi ile birlikte kullanıcıları yaklaşmakta olan destek sona erme tarihine karşı uyarmaya başlıyor. 14 Ocak 2020'de resmi desteğin sonlanacağı Windows 7 için Microsoft uyarıda bulunarak kullanıcıların hazırlıklı olmasını sağlıyor.

Destek, Ocak ayının ortasında sona erdiğinde Microsoft, Windows 7'ye güvenlik ve özellik güncelleştirmeleri vermeyi durduracak. Kurumsal tüketiciler hala güvenlik sorunları için yamalar almaya devam etmek için ekstra ödeme yaparak cihazlarını tehditlere karşı koruyabilecekler. Ancak çoğu Windows 7 kullanıcısının işletim sistemlerini en az Windows 8.1'e yükseltmesi en akıllı yol olacaktır.

Microsoft, resmi blogunda destek süresinin sona ermesi ile ilgili şunu paylaştı:
Gelecek aydan itibaren, eğer bir Windows 7 kullanıcısıysanız Windows 7 bilgisayarınızda bildirim görüntüleyeceksiniz. Bu, 2019'da birkaç kez size gösterilecek olan bir bildirimdir. Hatılatıcı size yükseltme yapmanız için ne kadar vaktiniz olduğunu gösterecektir. Bu hatırlatıcı yalnızca kullanıcıları bilgilendirmek için hazırlanmıştır ve "beni tekrar gösterme" seçeneği işaretlendiğinde başka bir hatırlatıcı uyarısı yapılmayacaktır.

NetMarketShare'a göre Windows 7 hala Windows işletim sistemleri arasındaki en büyük paya sahip, bu durum da Microsoft'un geleceğe yönelik planlarında değişiklik yapmasına neden olabilir gibi duruyor.

Windows 10 artık Windows 7 kullanıcılarına ücretsiz yükseltme teklifi ile sunulmuyor, bu durum yalnızca Windows 10'un ilk çıktığı dönemde geçerliydi. Ancak resmi bir yöntem olarak açıklanmasa da Windows 7 anahtarınızı kullanarak Windows 10 kurulumu gerçekleştirdiğinizde herhangi bir hata almıyorsunuz, bu durumda Windows 7 cihazınızı şimdi Windows 10'a yükseltebileceğinizi unutmayın.

Daha fazla bilgi için Microsoft'un destek makalesine ulaşabilirsiniz.

Yükseltme yapmak için harika bir zaman!

Windows'un en güncel sürümüne şimdi geçiş yapın! Windows 10, güvenlik güncelleştirmeleri ve modern donanım desteği de dahil olmak üzere en son özellikleri ve geliştirmeleri içeren Microsoft'un en yeni işletim sistemidir.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın.

Gizliliğinizi önemsiyoruz
Size daha iyi hizmet verebilmek için MSFThaber'de çerezler kullanıyoruz. MSFThaber'i kullanırken çerezlere izin verdiğinizi unutmayın.
Kabul ediyorum
Kabul etmiyorum
Çerez politikamız