» » Hey Windows 7 kullanıcıları: Windows 10'a geçiş için ücretsiz yükseltme ister misiniz?
20:54 Çarşamba 4 1 958
20-03-2019, 20:54
Windows 10 1 958 4

Hey Windows 7 kullanıcıları: Windows 10'a geçiş için ücretsiz yükseltme ister misiniz?

Windows 10'a yeni bir ücretsiz geçiş şansı, Windows 7'yi yükseltmenize neden olur mu?
Windows 7'nin ömrünün sonuna doğru adım adım yaklaşıyoruz, ancak yüz milyonlarca kullanıcı hala Windows 7 kullanmaya devam ediyorlar. Windows 7 için resmi desteğin sonlanmasıyla beraber kullanıcıların Windows 7, Windows 10, Linux dağıtımları ve Mac'e geçme imkanları var. Windows 7'de kalmak ise korkunç bir fikir çünkü 14 Ocak'tan itibaren yeni güvenlik açıklarına karşı tamamen korunmasız kalacaksınız ve zamanla yeni uygulamalar bile Wİndows 7'yi desteklemeycek konuma gelecekler.

Bu noktada ise çoğu Windows 7 kullanıcısının yapabileceği en iyi şey Windows 10'a yükseltme olacaktır. Bugün piyasada bulunan pek çok Windows 7 cihaz, Windows 10 ile iyi bir performans sunmayabilir. Ancak işletim sisteminin güncel olması sizin için en önemli konulardan birisi olmalı. Peki Windows 7 kullanıcıları, ücretsiz bir Windows 10 yükseltmesi ile bilgisayarlarını yükseltmeyi düşünür mü? Microsoft, 2015'te Windows 10'u yayınladığında milyonlarca insana ücretsiz yükseltme hakkı tanıdı.

Ancak yükseltme süresi sınırlı bir zaman diliminde gerçekleştirildi ve şu anda ücretsiz yükseltme yapmak münkün değil. Microsoft daha önce ücretsiz yükseltme kampanyasının yeniden yapılmayacağını ve Windows 7 kullanıcılarının Windows 10'a geçmek istediklerinde tam lisans ödemeleri zorunda kalacağını açıklamıştı. O zamanlar pek çok Windows 7 kullanıcısı, Microsoft'un Windows 10'a geçişe yönlendirdiği açılır pencere ve gitmeyen sistem çubuğu bildirimi nedeniyle Windows 10'a karşı nefret duymuştu.

Eğer işletim sisteminizi yenilemeyi düşünüyorsanız şu sıralar doğru zaman olabilir, çünkü 14 Ocak itibariyle Windows 7 artık güncelleme almayacak ve saldırganların hedefinde olacak. Eğer Windows 10'a ısınamadıysanız Windows 8'e yükseltme yapmak bile şu anda sizin için iyi bir fikir olabilir. NetMarketShare'a göre Windows 7 kullanıcıları pazarın %40'ını, Windows 10 kullanıcıları ise %37'sini oluşturuyor. Microsoft, Windows 10'un 800 milyondan fazla cihaz üzerinde kullandığını açıkladığında Windows 7 kullanan yüzlerce milyon insanın bulunduğunun da ipucunu vermiş oldu.

En son Windows sürümüne geçin

Windows 10, güvenlik güncelleştirmeleri ve modern donanım desteği de dahil olmak üzere en son özellikleri ve geliştirmeleri içeren Microsoft'un en yeni işletim sistemidir.
Windows 10'a ücretsiz yükseltme yapmak ister misiniz?
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın.

4 Yorum
  1. Yükselt
    Yükselt
    21 Mart 2019 22:57
    Windows 7, 8 ve 8.1 sürümlerinden Windows 10'a ücretsiz yükseltmek hâlâ mümkün

http://nawzil.com/UpgradeW10
    1. Tolga Altaş
      Tolga Altaş
      21 Mart 2019 23:04
      Evet mümkün ancak Microsoft bu yöntemi resmi olarak kullanıcılara sunmadığı için haberimizde yer veremiyoruz. Eğer bir sonraki yorumunuzda gerçek elektronik postanızı yazarsanız gelen cevaplardan bilgilendirilmiş olursunuz. Merak etmeyin; spam yapmıyor ve sizi elektronik posta bültenine izinsiz kaydetmiyoruz.
  2. Sevgi
    Sevgi
    22 Mart 2019 11:35
    Daha önce denedim internet bağlantısı olamadı
    1. Tolga Altaş
      Tolga Altaş
      22 Mart 2019 14:35
      Bu sorunun iki nedeni olabilir;
      1. Donanım: Donanımınız Windows 10 için yeterince güncel olmayabilir. Windows 10 işletim sistemi eski donanımları da desteklemektir ancak internet bağlantınızı sağlayan donanım desteklenen donanımlar arasında yer almıyorsa internet bağlantısı kuramazsınız. Ancak belirtmekte fayda var; Windows 7 destekleyen donanımların büyük çoğunluğu Windows 10'da da sorunsuz çalışmaktadır.
      2. Yazılım: Donanımınız desteklenen donanımlar arasındaysa Windows 10'a geçtikten sonra sürücünüzü güncellememiş olabilirsiniz. Bunun için üreticinizin cihazınıza ait destek sayfasına gidip ilgili donanıma ait en güncel sürücüyü indirmeniz gerekmektedir.
Gizliliğinizi önemsiyoruz
Size daha iyi hizmet verebilmek için MSFThaber'de çerezler kullanıyoruz. MSFThaber'i kullanırken çerezlere izin verdiğinizi unutmayın.
Kabul ediyorum
Kabul etmiyorum
Çerez politikamız