» » DirectX 12 artık Windows 7'de kullanılabilir
18:01 Perşembe 0 246
14-03-2019, 18:01
Windows 10 246 0

DirectX 12 artık Windows 7'de kullanılabilir

Microsoft, daha önceden desteklemeyeceğini açıklamasına rağmen resmi olarak DirectX 12'ye Windows 7 desteğini kazandırdı.
DirectX 12 desteğinin Windows 7'ye gelmeyeceği daha önce Microsoft tarafından onaylanmmıştı. Ancak kullanıcıların, yazılım devinin eski işletim sistemine olan sadakati doğrultusunda tüketici memnuniyeti için bu karardan vazgeçildiği görülüyor. Windows 7 için DirectX 12 desteği tam anlamıyla kullanılabilir değil. Şu anda Blizzard'ın World of Warcraft'ı üzerinde desteklenmekte ancak Microsoft'un, Blizzard ve diğer oyun geliştirici stüdyoları ile yakından çalışıp desteği genişleteceği biliniyor.

Windows 7'te DirectX 12 desteğinin gelmesi bir adım olarak görülse de performans olarak Windows 10'daki gibi 12. sürümün tüm avantajlarından yararlanamayacağı belirtiliyor. Ancak mevcut oyunlarda performans artışının gözleneceği aşirkar.

Microsoft'un Windows 7'de DirectX 12 desteği getirmesi oldukça ilginç bir karar çünkü Windows 7 için sunulan destek 2020'de tamamen son bulacak, bu da kullanıcıların yeni nesil bir Windows işletim sistemine geçmeleri gerekeceği anlamına geliyor. Ancak desteğin sonlanmasına yakın bir tarihte olsa bile Microsoft'un eski işletim sistemine destek verdiğini görmek güzel.

NVIDIA donanımına sahip olan Windows 7 kullanıcıları için yeni DirectX 12 desteğine sahip sürücüler yakında GeForce Experience üzerinden dağıtılıyor olacak.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın.