» » Dünya çapında Windows 10 çalıştıran 800 milyon cihaz var
11:56 Cumartesi 0 325
9-03-2019, 11:56
Windows 10 325 0

Dünya çapında Windows 10 çalıştıran 800 milyon cihaz var

Windows 10, 700 milyon kullanıcıya ulaştıktan yalnızca altı ay sonra 800 milyon aktif cihazda çalışmaya erişti.
Microsoft, Windows 10'un geçen yılın Eylül ayında 700 milyon kullanıcıyı aştığını duyurmuştu. Şimdi ise bu duyurunun üzerinden yalnızca altı ay geçmesinin ardından 800 milyon aylık aktif cihaza erişimi duyurdu. 800 milyon cihaz çok etkileyici ancak Microsoft'un üç yıl önce koyduğu hedefe yakın değil.

Microsoft'un Modern Yaşam ve Cihazlardan Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı Yusef Mehdi, Windows 10'un şimdiye kadarki Windows sürümleri arasında en yüksek memnunuiyet oranına sahip olduğunu ve bunun Windows 10 özellik güncellemelerinin son birkaçında yaşanan sorunlara rağmen etkileyici olduğunu belirtti. Microsoft, bu yıl Windows 10'un genel güvenlilirliğini geliştirmek için çok çalışıyor, bu durum kullanıcılar için iyi bir haber.

Microsoft'un 1 milyar hedefi için henüz beklemesi gerekiyor, ancak bu durum çok da uzakta yaşanmayabilir. Windows 7 için resmi destek sona erdiğinde bir anda Windows 10'a geçmiş cihazların sayısında artış bekleniyor. Bu beklentinin ne kadar gerçek olacağını bekleyip göreceğiz. Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın.