» » Microsoft, Windows 10 bilgisayarlardaki oyun deneyimini geliştirmek için görüş bildirmenizi istiyor
18:33 Pazar 0 413
20-01-2019, 18:33
Windows 10 413 0

Microsoft, Windows 10 bilgisayarlardaki oyun deneyimini geliştirmek için görüş bildirmenizi istiyor

Microsoft, Windows 10 bilgisayarları oyun konusunda daha da performanslı hale getirmek istiyor. Ancak bunun için kullanıcıların edinmek istedikleri deneyimler ve başlıklar da önemli. Bundan dolayı yazılım devi, Windows 10 kullanıcılarının görüşlerini öğrenmek istiyor.
Xbox One'ın 2013 yılında piyasaya sürülmesinden bugüne, oyun bölümü geribildirimleri dinleyerek geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Gelecek nesil donanımlar için de bu süreç devam edecek ancak Xbox takımı aynı zamanda Microsoft'un Windows 10 işletim sistemini de oyun konusunda geliştirmek istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden gerçekleştirilen duyuruyla birlikte oyuncuların, Windows 10'un oyun konusunda nasıl olması gerektiği ile ilgili görüşlerini almak istediler. Eğer Windows 10'da oyun konusunda bir özellik, geliştirme veya düzeltme istiyorsanız bu sizin için iyi bir fırsat olabilir. Şu anda UserVoice sayfası üzerinden fikirlerinizi Xbox takımına iletmenin tam zamanı.

Xbox takımı, Windows'ta oyunların nasıl olması gerektiğini bilmek istiyor. Windows 10 oyun deneyiminizi nasıl iyileştirebiliriz & arttırabiliriz? Windows 10'da oyun oynamayı daha iyi hale getirmek için hangi özellikler eklenmeli veya değiştirilmeli? Önerilerinizi yazın, mevcut önerilere oy verin ve yorum yapın!
-Oyun oynarken Windows'un ne yapmayı bırakmasını istiyorsunuz?
-Windows, oyun deneyiminizi optimize etmek için ne yapabilir?
-Başka hangi oyun özelliklerini görmek istersiniz?

Eğer fikrinizin gerçekleşmesini istiyorsanız şimdi bir istek oluşturun ve arkadaşlarınıza da haber vererek daha fazla oy kazanmasını sağlayın. Kim bilir, belki de sizin gibi düşünen milyonlarca Windows kullanıcısı olacaktır ve sizin görüşünüz uygulanacaktır. Eğer fikrinizin fark yaratacağını düşünüyorsanız buradan geribildirimde bulunun.

Siz hangi değişikliklerin yapılmasını istersiniz? Geribildiriminizi gönderdikten sonra yorumlarda paylaşırsanız belki MSFThaber okuyucuları size destek olabilir. Bize göre Microsoft Store hakkında çok fazla istek gerçekleşecek gibi gözüküyor.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y