» » Microsoft, Windows 10 19H1 ile sistem için açık temayı tanıttı
09:40 Perşembe 0 665
15-11-2018, 09:40
Windows 10 665 0

Microsoft, Windows 10 19H1 ile sistem için açık temayı tanıttı

Microsoft, Windows kabuğu için yeni ve temiz bir görünüm veren açık renkli temayı 19H1 güncellemesi ile beraber Windows 10'a ekliyor.
Microsoft, günümüzde kullanıcı arayüzünde iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. Yeni yapılan değişiklik ile birlikte Microsoft; Başlat, Görev Çubuğu ve Eylem Merkezinde bulunan karanlık tonları da artık açık tonlar ile değiştirmenizi sağlayarak Windows Kabuğu için de değişiklik imkanı sunuyor. Windows 10 aslında uzun bir süredir açık ve koyu tema modlarına sahipti ancak bugüne kadar bu seçenek yalnızca uygulamalar içindi.

Yeni tema seçeneği ile uygulama teması yanı sıra kullanıcılar aynı zamanda Windows kabuğunun parçası olan başlat, görev çubuğu ve eylem merkezi gibi öğelerin de rengini değiştirebilecekler. Bunun yanı sıra tercihe bağlı olarak uygulamalar için farklı, sistem kabuğu için farklı renk seçeneklerini de sentezleyerek kullanabileceksiniz.

Windows kabuğunun açık temasına uyumlu olarak yeni Windows 10 duvar kağıdı da işletim sisteminin içerisinde yer alıyor. Bu sayede eğer masaüstünüzde bir Windows logosu ile beraber açık temayı kullanmak istiyorsanız derdinize derman Microsoft imdadınıza yetişiyor.


Microsoft, Windows 10'u ilk geliştirmeye başlamasından bugüne kadar Windows kabuğuna açık renk seçeneğini getirmeyi arzuluyordu, ancak bu arzu gerçeğe 2019'un Nisan ayında yayınlanması beklenilen 19H1 güncellemesi ile gerçekleşecek.

Microsoft, Windows 10 19H1'de kullanıcı arayüzüne odaklanmış durumda. Bu da Akıcı Tasarım Sistemini işletim sistemine daha fazla entegre ediyor demek oluyor. İçerik menüleri gibi sağ tıkladığımızda karşımıza çıkan seçeneklere kadar eklenen bu yeni öğeler derinlik algısı üzerine kurulmuş durumda. Bu durumda işletim sisteminin bir sonraki sürümünde daha fazla gölge efekti görüyor olacağız.

Windows Insiderlar şu anda 19H1 yapı 18282'yi indirebilir ve yeni açık renkli tema ile duvar kağıdını deneyebilirler.

Windows 10'daki yeni açık tema, Microsoft'un Akıcı Tasarım Sistemini işletim sistemine entegre etme sürecini daha da hızlandırdığını işaret ediyor. Yeni tema hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y