» » Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi bir kez daha yayınlandı
06:45 Çarşamba 0 608
14-11-2018, 06:45
Windows 10 608 0

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi bir kez daha yayınlandı

Bir aylık gecikmenin ardından Microsoft, Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesini tüm kullanıcılar için indirmeye sundu.
Bugünden itibaren Microsoft, Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesini, güncellemeyi en kısa sürede bilgisayarlarına kurmak isteyen kullanıcılar için tekrar yayınlıyor. Bu, Microsoft'un Ekim ayının sonuna doğru güncellemeyi dosya silinme hatası nedeniyle geri çekmesinin sonrasında resmi olarak yayına sürmesinin ilk adımı.

Güncelleme ilk yayınlandığında olduğu gibi şu anda da yalnızca "Güncellemeleri denetleyen" kullanıcılar için indirilebilir olacak. Bunu gerçekleştirmek için yalnızca Ayarlar uygulamasına girip Windows Update içinden Güncellemeleri denete butonuna basmanız olacak. Eğer bilgisayarınız uyumlu ise Ekim 2018 Güncellemesi otomatik olarak indirilmeye başlayacaktır. Microsoft, herhangi bir sorun olmadığından emin olmak için bu defa daha temkinli olarak güncellemeyi dağıtmayı planlıyor.

Güncelleme geri çekildiği günden itibaren milyonlarca Windows 10 Insider Programına katılan kullanıcı tarafından yeniden test edildi ve Microsoft mühendisleri tarafından veri silinmesine dair herhangi bir kanıt kalmayana kadar düzeltildi. Bunun sonucu olarak artık Ekim 2018 Güncellemesini bilgisayarınıza güvenle kurabilirsiniz.

İlk etapta güncellemeyi hemen edinmek istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz gibi güncellemeleri denetlemeniz yeterli olacaktır ancak beklemeyi düşünüyorsanız birkaç hafta veya en fazla bir ay kadar daha Ekim 2018 Güncellemesine geçmeden bekleyebilirsiniz.

Ekim 2018 Güncellemesi kurulumunun ardından dosya silinme hatasıyla karşılaşan kullanıcıların sayısı oldukça az olmasına rağmen kullanıcıların büyük çoğunluğunu endişelendirmeye yetti ve güncellemeye karşı bir antipati oluşturdu.

Şimdi Windows Server 2019, Windows 10 IoT, Enterprise, Home, Pro ve Education dahil olmak üzere tüm sürümlere Ekim 2018 Güncellemesini indirebileceğinizi unutmayın.

Ekim 2018 Güncellemesini bugün bilgisayarınıza kurmayı düşünüyor musunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Güncelleme Yardımcısını ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Güvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y