» » Windows 10'un yeni Bulut Pano özelliği yakında Android SwiftKey'e geliyor
10:33 Cumartesi 0 794
6-10-2018, 10:33
Windows 10 794 0

Windows 10'un yeni Bulut Pano özelliği yakında Android SwiftKey'e geliyor

Microsoft'un yeni Bulut Pano özelliği yakında yalnızca Windows cihazlar arasında çalışmakla kalmayacak.
Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesinden itibariyle Microsoft, Windows 10'a Bulut Pano özelliği adını verdiği yeni bir özellik ekledi. Bu özellik sayesinde kopyaladığınız metin ve görselleri cihazlarınız arasında transfer edebilirsiniz.

Yararlı bir özellik olsa da pek çok kişi Microsoft'un bu özelliği mobil işletim sistemlerine de getirip getirmeyeceğini merak ediyordu. Microsoft, bu özelliğin yakında Android cihazlar için de SwiftKey ile geleceğini resmi olarak duyurdu. Ekim 2018 Güncellemesinde bu özellik için kurulum yapıldığında SwiftKey'in beta sürümünü kullananların yakında pano senkronizasyonuna kavuşacağı notu yer alıyor.

Bulut Pano ayarlarından senkronizasyonu etkinleştirdiğinizde "Pano verilerini telefonunuzla senkronize etmek için bir uygulama edinin" ifadesini içeren ileti yer alıyor. Bu düğmeye bastığınızda ise Android için SwiftKey Beta sürümünü indirmenizi teşvik eden bir sayfa açılmakta. Ancak iOS için SwiftKey'e aynı özelliğin gelip gelmeyeceğini henüz bilemiyoruz. Bu özelliği ilk edinenin Android olacağı ise bir gerçek.

Şu anda bu özelliğin Android'de de bulunmadığını hatırlatalım, yani uygulamayı yükleseniz bile gelecek güncellemeleri beklemek zorundasınız. Peki siz ne düşünüyorsunuz, bulut pano özelliğini kullanacak mısınız? Yorumlarda bize belirtmeyi unutmayın!
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Hatırlatma
MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y