» » Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesini şimdi indirin
07:08 Çarşamba 4 1 908
14-11-2018, 07:08
Windows 10 1 908 4

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesini şimdi indirin

Resmi olarak duyurulmasına bir hafta olsa da Ekim 2018 Güncellemesini elle indirerek bilgisayarınıza hemen kurabilirsiniz.
Eğer Windows 10'un en yeni sürümünü herkesten önce denemek istiyorsanız artık elle kurulum yaparak Ekim 2018 Güncellemesini bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Eğer Windows Update üzerinden güncellemeyi elle kontrol ederseniz Ekim 2018 Güncellemesini indirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca özel Güncelleme Yarımcısı veya Medya Oluşturma Aracı gibi ek yazılımlarla da güncellemeyi edinebilirsiniz.

Uzun zamandır güncelleme Insider kullanıcıları arasında Release Preview olarak test edilebiliyordu ancak şu andan itibaren Insider programına kayıt olmamış kullanıcılar da güncellemeyi kişisel bilgisayarlarına kurabilecekler.

Microsoft, Ekim 2018 Güncellemesinin 9 Ekim öncesinde otomatik olarak indirilmeye sunulmayacağını da bildirdi. Eğer 9 Ekim'e kadar güncellemeleri denetlemezseniz, Ekim 2018 Güncellemesini edinmeyeceksiniz demektir. 9 Ekim itibariyle güncellemeyi bilgisayarınıza kurmak için uyarı bildirimleri göndermeye başlayacak. Eğer uyarı bildirimleri ile haşır neşir olmayı can-ı gönülden tercih etmiyorsanız güncellemeyi elle kurmaya başlayabilirsiniz.

Güncelleme Yardımcısını ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

4 Yorum
 1. weltmeister x7
  weltmeister x7
  15 Kasım 2018 00:05
  Haberdeki 9ekim ifadesini anlayamadım? Aralık mı olmalıydı acaba?
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   15 Kasım 2018 09:43
   Haberde yer alan ifadeler Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi ilk yayınlandığında Microsoft'un yaptığı açıklamaya ait. Yani erteleme ve tekrar yayınlama sonrasındaki verileri içermiyorlar.
 2. Ziyaretçi Kurban
  Ziyaretçi Kurban
  17 Kasım 2018 11:16
  "Microsoft, Ekim 2018 Güncellemesinin 9 Ekim öncesinde otomatik olarak indirilmeye sunulmayacağını da bildirdi. Eğer 9 Ekim'e kadar güncellemeleri denetlemezseniz, Ekim 2018 Güncellemesini edinmeyeceksiniz demektir. " anladığım şu doğrumudur? = Microsoft bu dosya silme hatası vs. Çıktığı için kendisi kapatırken yada boşta çalışırken güncellemeyi otomstik indirmiyecek demektedir. Son halini verdikten sonrada temkinli davrandığı için bir sonraki güncellemeye kadar salça olmayacak siz arattırmadan uptade kısmından yada güncelleme yardımcısını kurmazsan indirmeyecektir taaa kıiii nisan 2019 güncellemesine kadar ona yakın zorlayacaktır yine de kurmazsak zaten 2019 nisan güncellemesini kurarken diğer kullanıcılara gore MB'ındaha büyük bir güncelleme ile kurulmayan ne varsa kuracağı için kurmuş olacaktır. Yani Microsoft'dan kaçış yok ;)
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   17 Kasım 2018 11:32
   Makaledeki tarihler güncelleme ilk çıktığında belirtilen tarihler. Dosya silinme hatası tamamen giderildi, yani şu anda indirseniz bir problemle karşılaşmayacaksınız. Ancak güncellemenin itibarı zedelendiği için Microsoft güncellemeyi dalgalar halinde yayınlamayı tercih etti. Eğer hemen kurulum gerçekleştirmek isterseniz Güncelleme Yardımcısı ile hemen edinebilirsiniz. Windows Update ile en fazla bir aya kadar herkes edinecektir. Microsoft'tan kaçış yok çünkü bir hizmet olarak Windows politikası nedeniyle daima en güncel sürümü kullanmak her zaman mantıklı olacaktır.