» » "InPrivate Masaüstü" özelliği ile Windows 10'da güvenmediğiniz yazılımları test edebileceksiniz
22:04 Perşembe 0 1 199
9-08-2018, 22:04
Windows 10 1 199 0

"InPrivate Masaüstü" özelliği ile Windows 10'da güvenmediğiniz yazılımları test edebileceksiniz

Windows 10 Enterprise sürümü için geliştirilmekte olan özellik, uygulamaların test edilmesi için yeni bir imkan sunuyor olacak.
Microsoft bu hafta Windows 10 için hazırladığı yeni ve ilginç bir özelliği ortaya çıkarttı. "InPrivate Masaüstü" olarak adlandırılan bu özellik Insider kullanıcıları tarafından keşfedildi.

InPrivate Masaüstü ile kullanıcılar, sistem dosyalarının etkilenmesinden endişe duymadan bir yazılımı test edebilecekleri sanal makine çalıştırabilecekler.
InPrivate Masaüstü (Önizleme), yöneticilere güvenilir olmayan bir yazılımı tek seferlik olarak çalıştırmak için sanal bir alan oluşturmanın yolunu sunar. Bu, genellikle sizin oluşturduğunuz sanal cihazı oluşturmanın çok daha kısa bir yoludur.


Microsoft, temel bir açıklamanın dışında özelliğin nasıl çalışacağını belirten bir açıklamada da bulunuyor. Windows 10 Enterprise'ın 17718 veya daha üstü sürümler için tasarlandığı belirtilen yeni özelliğin çalışması için en az 4GB belleğe ve en az 5GB boş disk alanına ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor. Bu şartların haricinde en az iki çekirdekli bir işlemci olması gerektiğinin de altı çiziliyor.

Ayrıca projenin şu anda "Madrid" kod adıyla geliştirildiği belirtiliyor. Madrid için bir wiki sayfası da hazırlanmış ancak içeriği görebilmek için onaylı bir Microsoft hesabıyla oturum açmak gerekiyor.

InPrivate Masaüstü henüz Microsoft Mağazada yer almıyor. Ancak yine de güvenilir olmayan yazılımları hızlı bir şekilde test etmek isteyen sistem yöneticileri için ilginç ve kullanışlı bir özellik olacak gibi görünüyor.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y