» » Intel'in Tiger Rapids kod adlı çift ekranlı dizüstü bilgisayarına yakından göz atın
22:43 Perşembe 0 1 627
7-06-2018, 22:43
Videolar 1 627 0

Intel'in Tiger Rapids kod adlı çift ekranlı dizüstü bilgisayarına yakından göz atın

Intel Computex etkinliğinde Intel Tiger Rapids adlı çift ekranlı prototip cihazını gösterdi. PC World'e cihazları inceleme fırsatı sunan Intel, cihazların nasıl çalıştığının da görülmesini sağladı.
İlk nesil prototip kalem ve elektronik klavye desteğine sahipken ikinci ekranında e-ink panele sahipti. Ancak ikinci prototip ise çift ekran ile beraber görüntüleniyor. Önümüzdeki dönemde göreceğimiz cihazlar da çift ekrana sahip olacak ve herhangi birinde e-ink bir panel beklenmiyor. e-ink paneller Intel işlemciler için her ne kadar güç tüketiminde büyük avantajlar sağlasa da günlük kullanım açısından verimliliği düşürüyor.

Intel, 2016'dan itibaren katlanabilir çift ekranlı cihazlar üzerinde çalıştığını belirtiyor. Computex fuarında tanıtılan Lenovo Yoga Book 2 ve Asus Precog'un da geliştirilme sürecinde katkıda bulunduklarını da belirtiyor. Çift ekranlı cihazlar oldukça heyecan verici ve sektörün ilerleyen yıllarda tamamen bu tasarıma geçeceği şimdiden açıkça görülüyor.

Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Ekle

Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Hatırlatma
MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y