» » Lenovo'nun katlanabilir tableti, Microsoft'un "Surface Phone" patentine benziyor
09:47 Pazar 4 993
23-07-2017, 09:47
Videolar 993 4

Lenovo'nun katlanabilir tableti, Microsoft'un "Surface Phone" patentine benziyor

Microsoft'un efsanevi Surface Phone'un, bir telefondan daha fazlası olması bekleniyor. Henüz Microsoft tarafından telefon için nasıl bir vizyon izleneceği açıklanmadığından dolayı Microsoft analistleri olarak birtakım olasılıkları değerlendiriyoruz. Lenovo'nun yeni konsept tableti Folio belki bize biraz fikir verebilir.
Surface Phone, Microsoft'un yakın zamanda Surface ailesine eklemesini beklediğimiz yeni bir cihaz. Cihaz hakkında en ufak bir bilgi resmi olarak yayınlanmadığından dolayı spekülasyonlar ortada dolaşmaya devam ediyor.

Surface Phone'un, Microsoft'un tüm boyutlardaki ekranlarla Windows kabuğunun uyumlu olarak çalışması için hazırladığı CShell ile birlikte gelmesi bekleniyor. Uzun zamandır bildiğimiz gibi cihaz muhtemelen katlanabilir bir yapıda olacak ve tıpkı birçok Surface cihaz gibi yeni bir cihaz kategorisi oluşturacak. Microsoft'un mobil sektörde çok fazla kan kaybetmesi ve bir türlü istediği başarıyı yakalayamaması Microsoft'u özel bir şey yapmaya teşvik etti. Microsoft ise elindeki son kozu iyi oynamak istiyor.

Geçtiğimiz gün hazırladığım yazıda da belirttiğim gibi Microsoft'un yeni Surface Phone'u muhtemelen birden fazla cihaz olarak kullanılabilir olacak. Cihazı katlı haliyle telefon olarak açtığınızda tablet olarak ve Continuum Dock ile bir bilgisayar olarak kullanabiliyor olacaksınız.Lenovo'nun Folio adlı konsept telefonu bize Surface Phone'un nasıl bir şey olabileceğini gösteriyor gibi görülüyor. reddit'te yayınlanan bu videoda adapte olabilen arayüz ile kameranın görüntüsünün çekinen kişiye nasıl aktarıldığını rahatlıkla görebiliyoruz. Cihazın kullanıcı arayüzü büyük tablet ekranından küçük telefon ekranına geçildiğinde otomatik olarak yeniden ölçeklendiriliyor. Bu da Surface Phone'un çalışma prensibi ile aynı görülüyor.

 
Microsoft telefon pazarına yeniden girerse, şirket telefonu büyük ihtimalle iOS ve Android'e rakip olarak tanıtmak yerine bir cep bilgisayarı olarak konumlandırmayı tercih edecektir. Şirket, geliştiricilere büyük vaatlerde bulundu ve UWP uygulamalarla geliştiricileri platforma çekti. Ancak Windows 10 Mobile'un mevcut durumu karşısında geliştiriciler, platforma olan sadakatini kaybediyorlar. Eğer firma bir telefon ile pazara giriyorsa, geliştiricilerin sadakatini kazanmak için ekstra çaba göstermesi gerekebilir.Surface Phone'un başarılı olup olmayacağını görmemiz için yalnızca beklememiz gerekiyor. Şu anda sadece Lenovo'nun Folio konseptine göz atıp bazı tahminler yürütebilirsiniz. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Cebinizde dilediğiniz cihaza dönüşebilecek bir Windows 10 tabanlı mobil cihaz taşımak nasıl olurdu? Yorumlarda yazmayı unutmayın.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

4 Yorum
 1. resul
  resul
  23 Temmuz 2017 16:26
  tolga kardeşim bence sende vazgeç bu işten bak herkes gitti artık çocuk çocuk iş yapmana gerek yok olmayınca yapmanın bi anlamı yok windows, *** malıdır bırak bunun böyle olacağı 10240 tan ve apk nın iptalinden belliydi ha illaki ben dewam edecem diyorsan sen bilirsin ama şuraya yazıyorum 640xl 640 rs3 contiunum uyumlu olmadığından rs3 resmi olrak almayacak hadi eyw
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   23 Temmuz 2017 20:55
   Çocuk çocuk iş yapmaktan kastın nedir anlayamadım. MSFThaber, yalnızca Windows 10 Mobile değil, tüm Microsoft ürünleri hakkında haber üreten bir platformdur. Dolayısıyla bu tür haberleri, Windows 10 Mobile'ın durumu ne olursa olsun bu sitede görmeye devam edeceksiniz. Project Astoria'nın güvenlik sorunları nedeniyle iptal edildiği daha önceden duyuruldu. Güvenlik açığı bulunan bir cihazı kullanmak istemeyecektiniz APK desteği olsa da. Sonuç olarak bu durumdan her iki durumda da şikayet ediyor olacaktınız. Microsoft'un, Windows 10 Mobile'ı Feature2 halkasına alması ile birlikte sistemin durgunlaşmaya başladığını (bakım moduna alındığını) ben açıkça sitede zaten belirttim. RS3 konusu hakkında resmi bir açıklama yok. Ancak ben de sizinle benzer fikirlere sahibim. Muhtemelen Windows 10 Mobile yeni özellikler almadan sadece hata düzeltmelerine ait güncellemeleri almaya devam edecek ve yeni Surface Phone ile iyice Windows 10'a odaklanacaklar. Ancak bu durum, Windows 10 Mobile'a ait haberlerin sitede yayınlanmasına engel değil. Mevcut durum sizin ilginizi çekmeyebilir, Windows 10 Mobile haberlerinin okuyucusu olmasa bile bu sitede yayınlanmaya devam edecek.

   Dipçe: Site kuralları kısmında da açıkça belirtildiği gibi MSFThaber'de herhangi bir bireyi siyasi görüşü, inancı ve farklılıkları yüzünden ayrıştıramazsınız. Bundan dolayı mesajınız düzenlenmiştir.
 2. kurban
  kurban
  23 Temmuz 2017 20:09
  tolga kardeşim sakın vaz geçme. Hem bu site sadece mobil değil microsoft ile ilgili her haberi bize vermete. Windows 10pc den de xboxdan da vaz geçecek değiliz ya. İnanığın durumdan asla vaz geçme. Bizde senden guç alıyoruz. Bu arada resul bey hangisi *** malı değil ki ?
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   23 Temmuz 2017 20:57
   İşletim sisteminin ve firmanın başarısı ne olursa olsun benim için önemli değil. Ben kendimi Microsoft'a odaklamış bir editör olarak görüyorum. Senin de dediğin gibi her ne olursa olsun (bu sitenin ziyaretçisi olmasa bile) Microsoft ve ürünleri ile ilgili tüm haberler MSFThaber'de yer almaya devam edecek. Desteğin için teşekkürler. smile