» » Johnson Controls'ün yeni akıllı termostatı gücünü Microsoft Azure Cloud, Cortana ve Windows IoT'den alıyor
11:01 Perşembe 0 548
20-07-2017, 11:01
Videolar 548 0

Johnson Controls'ün yeni akıllı termostatı gücünü Microsoft Azure Cloud, Cortana ve Windows IoT'den alıyor

HVAC şirketi Johnson Control, Microsoft Azure ve Cortana tarafından güçlendirilmiş yeni akıllı termostatını tanıttı.
GLAS, Windows IoT ve Azure Cloud tarafından desteklenen bir cihazdır. Aynı zamanda Cortana Voice Services tarafından da sesli komut özelliklerine sahiptir.

Odada ne zaman olduğunuzu, hava kalitesinin durumu ve şık bir kullanıcı arayüzü ile havalandırma ve ısıtma gibi pek çok komutu akıllıca yönetebiliyor.


Şeffaf ekrana ve dokunmatik kontrollere sahip olan GLAS oldukça etkileyici bir ürün olarak görünüyor. Video'da GLAS'ın ne zaman satışa çıkacağına ya da ne kadar fiyata sahip olacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte Cortana'yı artık daha fazla IoT cihazlar üzerinde görmeye başlayacağımızın sinyalleri de GLAS ile bize gösteriliyor. Bugüne kadar Cortana'nın IoT cihazlar arasında görülen en popüler örneği Harman Kardon'un Invoke hoparlörü olmuştu. Ancak Microsoft, Cortana'yı buzdolapları dahil tüm IoT cihazlara getirmek istediğini geçmiş dönemde açıklamıştı.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y