» » Windows 10'un yeni yapısındaki geliştirilmiş Karma Gerçeklik Portalına göz atın
12:31 Cumartesi 0 621
15-07-2017, 12:31
Videolar 621 0

Windows 10'un yeni yapısındaki geliştirilmiş Karma Gerçeklik Portalına göz atın

Microsoft'un Windows Karma Gerçeklik Portalı / Uçurum Evi, çevrenize sabitleyebileceğiniz UWP uygulamaları ve özelleştirebileceğiniz üç boyutlu nesneler ile yenilendi. Sanal dünyadaki yeni uçurum eviniz sizi rahatlatmak için güncelleme ile çok daha iyi bir hal alıyor.


Sanal Gerçeklik başlıkları aynı anda tek bir birey tarafından kullanılabilmektedir, bundan dolayı sanal gerçeklik ile edinilen deneyim oldukça bireyseldir. Microsoft ise bu bireysel deneyimi çok daha kişiselleştirilebilir bir hale getirmeye çalışıyor.

Next.Reality, Windows 10'un yeni Insider yapısında bulunan geliştirmelere göz attı. Güncelleme ile beraber çevrenizdeki nesnelerle etkileşime geçmek artık çok daha kolay bir hal almış durumda. Ayrıca HoloLens'de dolduğu gibi çevrenize holografik UWP uygulamalar sabitleyebiliyorsunuz.

Microsoft'un uçurum evinizi kişiselleştirebilmeniz için Karma Gerçeklik Portalına üç boyutlu nesneler eklediğiniz söylemiştik. Bu nesneler animasyonlu ve sesli olabilir ve onlarla etkileşime geçebilirsiniz. Üç boyutlu nesnelerin konumunu ve boyutunu da değiştirmek bu güncelleme ile oldukça basit. Ancak bu nesnelerin dokularının ve poligon sayılarının biraz iyileştirilmesi gerekiyor gibi görünüyor.

Açıkçası Karma Gerçeklik için kafa seti alan her kullanıcının Uçurum Evini kullanacağını düşünmüyorum. Günümüzde sanal gerçeklik kafa setleri çoğunlukla oyunlarda kullanılmakta ve tüketiciler tarafından oyun amaçlı talep edilmekte. Microsoft'un uçurum evi kişiselleştirme açısından oldukça iyi olabilir ancak kullanıcıların ne kadarı yalnız kaldıkları bir evde vakit geçirmek ister bilemiyorum.

Microsoft'un üçüncü parti ortakları ile satışa sunacağı kafa üstü setler $200-$400'lık fiyat etiketlerine sahip olacaklar. O zamana kadar geliştiricilerden gelen içeriklerle yetinmek zorundayız.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y