» » Microsoft, Ekran Alıntısı Aracını kaldırıp kullanıcıları Ekran Taslağına yönlendirecek
22:29 Perşembe 0 943
28-06-2018, 22:29
Uygulamalar 943 0

Microsoft, Ekran Alıntısı Aracını kaldırıp kullanıcıları Ekran Taslağına yönlendirecek

Microsoft, Ekran Alıntısı Aracını işletim sisteminden kaldırıp kullanıcıları Ekran Taslağı aracına yönlendiriyor. Microsoft, bu değişikliği şu anda Hızlı halka Insider kullanıcılarına duyurdu. Ancak Redstone 5 güncellemesi ile beraber bu durum tüm kullanıcılar için geçerli olacak.


Microsoft, Ekran Alıntısı Aracını 2002 yılında Tablet PC'lere eklemişti. Windows Vista ile yerleşik olarak gelen uygulamadan görünüşe göre yazılım devi vazgeçiyor. Microsoft, yakın zamanda Ekran Taslağı özelliğini öne çıkartmak ve daha fazla kullanıcıya tanıtmak için Ekran Alıntısı Aracını işletim sisteminden kaldıracak. Microsoft'un yeni ekran görüntüsü alma aracı eskiye göre çok daha donanımlı bir yapıya sahip.

  • Yeni ekran alıntısı oluşturun ve görüntü dosyasını açın.
  • Dolma kalem, kalem veya vurgulayıcı ile görüntüleri işaretleyin.
  • Çizim tuvali, kenar boşluklarında yakınlaşmayı ve mürekkeple yazmayı destekler.
  • Eserlerinizi kaydedin, panoya kopyalayın veya paylaşın.

Microsoft, Ekran Alıntısı uygulamasını şu anda Microsoft Mağazasından indirmeye sundu ancak eğer Redstone 5 güncellemesini kullanan bir Windows Insider değilseniz uygulamayı bilgisayarınıza indiremezsiniz.

Ekran Taslağını Mağazadan ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y