» » Microsoft Mağazası için istek listesi, uzaktan yükleme ve daha fazlası yolda
19:58 Pazartesi 0 728
25-06-2018, 19:58
Uygulamalar 728 0

Microsoft Mağazası için istek listesi, uzaktan yükleme ve daha fazlası yolda

Windows 10 için Microsoft Mağazası için yenilikler yolda gibi gözüküyor. Diğer çoğu çevrimiçi mağazalarda bulunan önemli özellikler, Windows 10'un bir sonraki büyük güncellemesi ile beraber Microsoft Mağazasına geliyor olacak. Yeni özellikler arasında istek listesi, uzaktan yükleme ve daha fazlası var.
Güncelleme ile gelecek en büyük yenilik şimdilik diğer mağazalardan da alışık olduğumuz "İstek listesi" bölümü. Mağazada yer alan ürünlere göz atarken oyunları veya diğer uygulamaları artık istek listenize ekleyebileceksiniz. İstek listenizi de profilinizin yanındaki açılır menüden dilediğiniz zaman görüntüleyebiliyor olacaksınız. Ancak mevcut sızıntılara göre istek listenizi şu anda diğer kullanıcılarla paylaşmak mümkün değil.


Bir diğer önemli yenilik ise uzaktan yükleme seçeneğinin Mağazaya geliyor olması. "Cihazlarıma yükle" butonu sayesinde kullanmakta olduğunuz cihaz haricindeki diğer Windows 10 cihazlarınıza da oyun ve uygulama yükleme komutları verebileceksiniz. Eğer bir Android telefon kullanıyorsanız Google Play üzerinden bu özelliği muhtemelen kullanmışsınızdır. Örneğin evinizdeki bilgisayarınıza iş yerinizden bir oyun veya uygulama satın alıp yüklemek isterseniz bunu artık doğrudan gerçekleştirebilirsiniz.

Gelmesi planlanan son özellik ise "Sepet". Eğer Mağazada alışveriş yapmak için geziniyor ve tüm satın alımlarınızı en sona bırakmak istiyorsanız "Sepet" özelliği ile bu istediğinizi artık gerçekleştirebileceksiniz.

Bu özelliklerin tümü, Mağazaya gelecek olan "Bölümler" ile birlikte ele alındığında gezintiyi kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirilmiş gibi gözüküyor.

Tekrar belirtmek gerekirse; bu özellikler şu anda test aşamasında. Özellikler şu anda belirli kullanıcı grupları üzerinde test edildiği için ne zaman geleceğini kestirmek tam doğru olmayabilir. Ancak bu sonbaharda yayınlanacak olan büyük güncelleme ile tüketicilere sunulması bekleniyor.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y