» » Android için Microsoft Edge Beta, Adblock Plus desteği ile güncellendi
18:35 Perşembe 0 1 381
21-06-2018, 18:35
Uygulamalar 1 381 0

Android için Microsoft Edge Beta, Adblock Plus desteği ile güncellendi

Microsoft, Android için Edge tarayıcısına yeni özellikler katmaya devam ediyor. Henüz beta sürecine katılan kullanıcılar tarafından test edilen bu özellik önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için aktif olacak.
Android için Microsoft Edge beta artık Adblock Plus aracılığı ile birlikte reklam engelleme desteğini barındırıyor. Doğrudan tarayıcıya eklenen bu özellik ile birlikte kullanıcılar artık Ayarlar menüsünden bu özelliği açıp reklamları doğrudan engelleyebilirler. Eğer internette gezinirken rahatsız edici reklamlardan şikayet ediyorsanız, Microsoft Edge yeni favoriniz olabilir.

Bu güncellemenin en büyük parçası reklam engelleme olsa da Microsoft bazı küçük özellikleri de beraberinde uygulamaya getiriyor; Intune aracılığı ile yönetilen iş ve okul hesabı ile giriş yapılmış hesapların yönetimi, akıllı görsel arama ve performans iyileştirmeleri yer alıyor.

Alıntı: Microsoft
İşte bu güncellemedeki yenilikler:
  • Adblock Plus ile içerik engelleme özelliği artık Ayarlar altında kullanılabilir
  • Akıllı görsel arama; iletişim bilgilerini bulmanın, önemli yerleri tamamlamanın veya fotoğrafa dayalı benzer görselleri bulmanın yeni ve harika bir yolunu sunar
  • Intune tarafından yönetilen iş ve okul hesaplarında, kuruluş tarafından yönetilen sık kullanılanlara ve şirket içi web uygulamalarına bakın
  • Performans iyileştirmeleri


Eğer Android'de bir Microsoft Edge beta kullanıcısıysanız en son güncellemeyi Google Play Store aracılığı ile cihazınıza edinip yeni özellikleri deneyebilirsiniz.

Android için Microsoft Edge'i ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y