» » Windows Phone 8.1 kullanıcıları için Facebook artık çalışmıyor
09:55 Cumartesi 2 1 455
16-06-2018, 09:55
Uygulamalar 1 455 2

Windows Phone 8.1 kullanıcıları için Facebook artık çalışmıyor

Geçtiğimiz hafta Twitter'ın artık Windows Phone 8.1'de artık çalışmayacağını sizlere duyurmuştuk. Bugün ise Facebook artık eski Windows Phone platformuna desteğini sonlandırmış durumda.
Facebook veya Facebook Messenger'a giriş yapmayı deneyen Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 kullanıcıları, uygulamalarında artık oturum açma işlemini gerçekleştiremiyorlar.

Aslında bu yeni bir olay değil, Facebook geçtiğimiz dönemde Windows Phone 8.1 uygulaması için desteğini sonlandırdığını resmi olarak açıklamıştı. Şimdi ise uygulamaya hayat veren API'ların artık çalışmamasından dolayı uygulamanın herhangi bir işlevinin kalmadığı görülüyor.

Eğer Windows telefonunuzda Facebook kullanmaya devam etmek istiyorsanız, telefonunuzu Windows 10 Mobile'a yükseltebilirsiniz. Bu sayede hem daha fazla özelliğe sahip bir Facebook uygulamasına, hem de hala (bir bakıma) desteklenen güncel bir işletim sistemine sahip olabilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. Ozan
  Ozan
  19 Haziran 2018 17:50
  Windows 10 için bitmez inşallah.
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   20 Haziran 2018 00:24
   Şu anda Windows 10 veya Windows 10 Mobile için Facebook uygulamalarının desteği sürüyor. Windows 10 Mobile için resmi destek sonlandırılmadan büyük ihtimalle bu uygulamalara olan destek de sonlandırılmaz.