» » Windows 10 için Facebook Beta nihayet bazı yeni özelliklerle güncellendi
09:07 Pazar 2 520
10-06-2018, 09:07
Uygulamalar 520 2

Windows 10 için Facebook Beta nihayet bazı yeni özelliklerle güncellendi

Facebook, nihayet Windows 10 kullanıcıları için bir uygulaması olduğunu hatırladı ve beta sürüme katılanlar için bir güncelleme yayınladı. Şok edici bir şekilde bu güncelleme yeni özellikleri de bünyesinde barındırıyor.
Facebook şimdi iOS, Android ve web için uzun zamandır var olan gönderi temasını artık Windows 10'da da kullanıma sunuyor. Kullanıcılar artık bir gönderi paylaşmadan önce renk temalarından birisini seçebilecekler.

Bunun haricinde kullanıcılar artık fotoğraf, video ve konum seçeneklerinin yanı sıra ek olarak gif, anket ve tavsiye gönderileri oluşturabilirler.

Son olarak firma Microsoft'un modern tasarım diline uygun olarak iletişim kutularını, profil sayfalarını ve düğme tasarımlarını yeniden tasarladı.

Windows 10 uygulamasına böyle büyük bir yenilik getiren Facebook'un bu haberini belki önemsemeyebilirsiniz ancak hibrit bilgisayarları kullanan tüketiciler için Facebook uygulaması yabana atılamayacak kadar ciddi kullanım kolaylıkları sağlıyor.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. Ziyaretçi Kurban
  Ziyaretçi Kurban
  10 Haziran 2018 10:27
  Haberdeki kullndığın dil harika :)))hepimiz şok gerçekten... facebook beta da bu özellikler geldiyse düz facebook yani kararlı surume ne zaman gelir ? Mobilde bu yenilik yok değil mi? Darısı instagramın başına.. Foto yüklemeyi ve canlı yayını ne zaman masauzeri pc'lere getirecekler merak ediyorum.
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   10 Haziran 2018 14:16
   Canlı yayın özelliği masaüstü uygulamalarda var ancak mobil uygulamalara gelmesi neredeyse imkansız gözüküyor. Facebook'un Windows 10 ve Windows 10 Mobile uygulamaları birbirinden bağımsız. Dolayısıyla bilgisayara gelen güncelleme genelde mobile gelmiyor.