» » Twitter'ın Mobile ve web uygulamaları artık Windows Phone 8.1'de çalışmıyor
08:59 Pazar 2 1 179
10-06-2018, 08:59
Uygulamalar 1 179 2

Twitter'ın Mobile ve web uygulamaları artık Windows Phone 8.1'de çalışmıyor

Windows Phone 8.1 cihazınızda Twitter'a girmeye çalışırken sorun mu yaşıyorsunuz? Maalesef bu sorun kalıcı olacak. Twitter, Windows Phone 8.1 için olan desteğini tamamen sonlandırıyor.
Bu yılın başlarında Twitter, Windows 10 Mobile Creators Güncellemesinden daha düşük sürüme ve Windows Phone 8.1'e sahip cihazlar için 1 Haziran itibariyle desteğini sonlandıracağını duyurmuştu. Sözüne sadık kalan firma artık belirtilen kriterlere uymayan cihazlar için destek sağlamıyor. Eğer Windows 10 Mobile Creators Güncellemesini almış bir cihazınız varsa endişe etmenize gerek yok.

İşin en olumsuz kısmı ise kriterlere uymayan cihaz sahipleri mobil tarayıcı üzerinden bile Twitter'a erişim sağlayamıyorlar. Twitter'ın yeni web sitesi, Windows 10 ve Windows 10 Mobile'daki yeni PWA uygulamanın temelini oluşturuyor ancak eski sürüm tarayıcılar (Windows Phone 8.1'deki gibi Internet Explorer) bu sayfaları düzgün görüntüleme kabiliyetine sahip değil.

Eğer hala bir Windows Phone 8.1 veya Windows 10 Mobile Creators Güncellemesini almamış bir kullanıcı iseniz Mağazada bulunan alternatif Twitter yazılımlarına yönelmeyi deneyebilirsiniz. Mağazada bulunan pek çok alternatiften birini seçerek Twitter'da gündemi takip etmeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. mert
  mert
  10 Haziran 2018 11:01
  8.1deyim. Mağazada pek alternatif yok malesef..peregrine diye bir uygulama buldum.ordan devam ediyorum şimdilik.
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   10 Haziran 2018 11:06
   Tweetium'a da göz atabilirsiniz. Oldukça iyidir ancak ücretlidir.