» » Microsoft'un yeni Windows 10 "Video editörü" uygulaması aslında "Fotoğraflar" uygulaması
22:54 Perşembe 0 424
7-06-2018, 22:54
Uygulamalar 424 0

Microsoft'un yeni Windows 10 "Video editörü" uygulaması aslında "Fotoğraflar" uygulaması

Windows 10 Insider kullanıcıları yeni güncelleme ile beraber "Video editörü" adlı bir uygulamaya sahip oldular. Başlat menüsünde varsayılan olarak sabitlenen yeni uygulama nihayet beklenilen gelişmiş özelliklere sahip bir video düzenleme uygulaması mı? Maalesef haberler o kadar iç açıcı değil.
Pek çok Windows 10 kullanıcısı eski Windows sürümlerinde olan Movie Maker'ın geliştirilmiş bir alternatifinin Windows 10'da bulunmamasından dolayı hala memnuniyetsizliklerini dile getiriyor. Insider kullanıcılarına yeni gelen güncelleme ile beraber "Video düzenleme" adında yeni bir uygulama edindiler. Bilgisayara varsayılan olarak yüklenmiş gelen bu yeni uygulama aslında Fotoğraflar uygulamasının içerisinde yer alan video düzenleme kısmına giden bir kısayoldan ibaret.

Yani, Video düzenleme isminde bir uygulamayı görmek ilk başta büyük bir heyecan yarattı ancak uygulamayı açmaya çalıştıktan sonra bu heyecan tamamen soldu. Eğer başlat menüsüne canlı kutucukları sabitleyip kullanıyorsanız müjde; nur topu gibi bir kısayolunuz oldu. Peki siz Microsoft'tan hala gelişmiş bir video düzenleme uygulaması bekliyor musunuz? Bu kısayol sizce Windows 10 kullanıcıları için yararlı mı yoksa tamamen gereksiz mi? Yorumlarda fikrinizi bekliyoruz.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y