» » Microsoft, geliştiriciler için Visual Studio 2019'u duyurdu
10:10 Perşembe 0 744
7-06-2018, 10:10
Uygulamalar 744 0

Microsoft, geliştiriciler için Visual Studio 2019'u duyurdu

Visual Studio 2019'un ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor ancak Microsoft bir sonraki Visual Studio için hedeflerini duyurmuş oldu.
Microsoft bugün, Visual Studio 2019'u duyurdu. Firmanın yayınladığı blog yazısında Visual Studio 2019 için belirlenen hedeflerin neler olduğuna detaylıca yer verilmiş.

Microsoft'a göre şirket hala Visual Studio 2019 ve Mac için Visual Studio'nun "erken planlama aşamasında" olduğunu belirtti. Microsoft'un geliştirici aracı olan Visual Studio için hedefinde yazılımı daha güvenli, üretken ve genel iyileştirmeler gerçekleştirmenin yanı sıra Microsoft'un bazı somut hedefleri de bulunuyor.

Alıntı: Microsoft
Daha iyi refactoring, daha iyi gezinme deneyimi, hata ayıklayıcısında daha fazla özellik, daha hızlı debug edebilme hedeflerimizde var. Ancak, Canlı Paylaşım gibi bağlantı üzerinden gerçek zamanlı olarak çalışma imkanı sunan bulut tabanlı işlemleri nasıl daha sorunsuz hale getirebileceğimizi araştırmaya devam ediyoruz. Aynı durum IntelliCode için de geçerli.


Önizlemeye katılan kullanıcılar Visual Studio 2019'un yanına Visual Studio 2017'yi de yükleyip her iki yazılımda da ayrı ayrı çalışabilecekler. Bu durum henüz Microsoft'un Visual Studio 2019 için belirli bir zaman çizelgesine sahip olmadığının göstergesi. Ancak Microsoft önümüzdeki aylarda daha fazla bilgi vereceğini de açıkladı.

Bu arada eğer Visual Studio 2017'ye gelecek olan yeni özellikleri erkenden denemek isterseniz Visual Studio Preview sürümüne kayıt yaptırabilirsiniz. Yakın zamanda Visual Studio 2019'da neler göreceğimiz hakkında bilgi edindiğimizle sizlerle paylaşacağız.
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y