» » Microsoft artık HEVC Video Uzantıları için ücret alıyor
13:29 Çarşamba 2 700
6-06-2018, 13:29
Uygulamalar 700 2

Microsoft artık HEVC Video Uzantıları için ücret alıyor

HEVC Video Uzantıları için Microsoft, artık Mağazadan sunduğu eklenti için ₺2,75 istiyor.
Bilgisayarınızca HEVC formatında videoları oynatmak istiyorsanız bir eklentiye ihtiyaç duymaktasınız demektir. Twitter'dan Michael West'in ortaya çıkarttığı üzere Microsoft, Windows 10 cihazlarda HEVC dosya uzantılarını açabilmeniz için sizden ₺2,75 istiyor.

[media=https://twitter.com/itsmichaelwest/status/1004023550393626624]

Microsoft, Windows 10 cihazlarda HEVC veya HEIC dosyalarını açmaya çalışan kullanıcılarını Mağazada bir sayfaya yönlendiriyor.

Ancak bir başka Twitter kullanıcısı tarafından HEVC dosya uzantısını Microsoft Mağazasından ücretsiz olarak edinmek de mümkün. Aradaki tek fark Mağaza listelenmesinde "Cihaz Üreticisinden HEVC Video Uzantıları" olarak yer alması. Açıklamalara baktığımızda herhangi bir fark görünmüyor.

Muhtemelen ücretsiz sürüm fabrika çıkışında bu eklenti kurulu halde gelen cihazlar için listelenmiş durumda. Örneğin Surface Book 2 bu eklenti kurulu şekilde kutudan çıkmakta. Ancak daha önce bu eklentiye sahip olmayan bilgisayarlarıma ücretsiz sürümü kurmaya çalıştığımda da herhangi bir sorun yaşamadım.

Bu iki sürüm arasındaki fark henüz belirsiz ancak ücretsiz sürümü yükleseniz de herhangi bir eksiklikle karşılaşmayacağınız aşikar.

HEVC Video Uzantılarını ₺2,75'e edinin

Cihaz Üreticisinden HEVC Video Uzantılarını ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

2 Yorum
 1. hasan acar
  hasan acar
  6 Haziran 2018 14:05
  microsoft bu, yapar kardeşiiiiiim. 
 2. Ziyaretçi Kurban
  Ziyaretçi Kurban
  10 Haziran 2018 10:48
  Ah microsoft ah adını para göze çıkartacaksın