» » WhatsApp Masaüstü uygulaması artık Microsoft Mağazasından indirilebilir
16:43 Perşembe 4 904
1-02-2018, 16:43
Uygulamalar 904 4

WhatsApp Masaüstü uygulaması artık Microsoft Mağazasından indirilebilir

Geçtiğimiz Build 2018 etkinliğinden itibaren Microsoft Mağazasındaki Win32 tabanlı uygulamaların sayısı oldukça arttı. Desktop Bridge Tool ile Microsoft Mağazasına gelen uygulamaların arasında artık WhatsApp Desktop da katıldı.
WhatsApp Desktop ile beraber artık telefonunuzdaki WhatsApp görüşmelerinizi bilgisayarınızdan sürdürmeye devam edebilirsiniz. WhatsApp'in Masaüstü uygulaması beklenilenin aksine native bir UWP uygulama değil. Microsoft'un Desktop Bridge Tool'u ile Microsoft Mağazasına gelen uygulamanın aslında WhatsApp Web'den herhangi bir farkı bulunmuyor.

Uygulama, UWP tabanın desteklediği Canlı Kutucuklar, Kişilerim ve bildirim desteği gibi herhangi bir özelliğe de sahip değil. Ayrıca Microsoft Mağazasından indireceğiniz WhatsApp Masaüstünü kullanabilmek için telefonunuza ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

WhatsApp Desktop'ı Mağazadan ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y

4 Yorum
 1. Abidin
  Abidin
  1 Şubat 2018 16:50
  400 mb dosya boyutunun içinde ne var çok merak ettim :D
 2. Ali
  Ali
  2 Şubat 2018 21:00
  Çok saçma olmuş. Bilgisayarımda tümleşik kamera yok diye indirme butonu çıkmıyor? indiremiyorum ? Madem tarayıcıdan girdiğimle bir farkı yok neden böyle bir saçmalık var? Aynı girip QR kodu ile taratıp giremeyeceksem ne anladım bu bridge ile yapılmasından? Hani masa üzerinde kullanılan daha önce .exe olarak kurduğumuz programdan farkı yoktu? demek bridge'den de convertlerken bir değişiklik yapılabiliyor ya da başka bir cacık var işin içinde ? 

  Tolga hocam bu [leech=http://www.hurriyet.com.tr/whatsapp-web-kullananlar-mujde-40728954]linkte ki[/leech] habere bir bakar mısın ? burada uygulama için UWP değil demiş doğru demiş ama birde bunu yazmış; [i]"Desktop App Converter for Project Centennial ile paketlenmiş gibi görünüyor." [/i]bu nedir ? birde evrensel uygulama olmadığını şuradan dan anlar mıyız ? Telefonda çok farklı bir yapı burada farklı bir yapı. yani sim kart bilgisayara takıp oradan direk girsek UWp diyebilir miydik ? hem PC de Hem Mobil'de de aynı makntıkta çalışmış olacaktı? Belki de sürekli bağlı makinalar sayesinde (arm cihazlar) böyle bir yapı olur mu whatsapp'da ?
  1. Tolga Altaş
   Tolga Altaş
   2 Şubat 2018 21:14
   Uygulamanın WhatsApp Web'den herhangi bir farkı yok. Tarayıcıda açılmış bir pencereden farksız. Sadece erişimi kolaylaştırıyor. Kamera olmadığı için açılmaması ise WhatsApp'in Mağazada gerçekleştirdiği ayarlardan kaynaklı.

   Uygulama UWP'dir, haber yanlış belirtmiş. Microsoft Mağazasına giren her uygulama teknik olarak UWP olarak adlandırılır ve Evrensel Windows Platformuna ait API'ları kullanma haklarına sahiptir. Ama daha önceden bizim de belirttiğimiz gibi Desktop Bridge Tool ile çevrilerek Mağazaya eklenmiş bir Win32 tabanlı uygulama bu. Telefondaki uygulama hala Windows Phone için hazırlanan Silverlight tabanı ile geliştiriliyor, o da temelde UWP değil ancak Mağazada bulunduğundan UWP sınıfına giriyor. Bu uygulamada bilgisayarınızda LTE desteği olsa bile telefon olmadan kullanım mümkün değil. Gerçek bir UWP uygulama için baştan hazırlanmış bir WhatsApp uygulaması görmemiz gerekiyor. Şu anda Mağazadaki uygulamayı çok önceden WhatsApp'in kendi sitesinden indirebiliyorduk zaten.
   1. Ali
    Ali
    9 Şubat 2018 17:02
    Sorun düzeltilmiş an itibariyle indirdim ;)