» » Windows Kamera, Insiderlar için Akıcı Tasarım Öğeleri ile güncellendi
16:24 Perşembe 0 631
1-02-2018, 16:24
Uygulamalar 631 0

Windows Kamera, Insiderlar için Akıcı Tasarım Öğeleri ile güncellendi

Windows Kamera, Akıcı Tasarım Sistemine ait öğelerle beraber Insiderlar için güncelleme aldı ve bazı kullanışlı yeniliklere sahip.
Windows Insiderlar için gelen güncelleme ile beraber Windows Kamera uygulaması Akıcı Tasarım Sistemine ait öğelerle beraber güncellendi.

Şu anda UWP tabanlı uygulamalarda Akıcı Tasarım Sistemine ait yalnızca akrilik öğeler bulunabiliyor. Uygulamadaki Ayarlar kısmına girdiğinizde şeffaflık ve bulanıklık efektini eğer bir Insider yapısı kullanıyorsanız görebilirsiniz. Windows 10 cihazlarda bulunan Windows Kamera uygulamasındaki en can sıkıcı eksikliklerden birisi de çözünürlük seçeneğinin bulunmamasıydı. Bu güncelleme ile beraber artık kamera çözünürlüğü tercihinde bulunabilirsiniz. Ayrıca en son hangi kamerayı kullandıysanız artık uygulama tercihinizi hatırlayacak ve son açtığınız kamerayı kullanmaya devam edeceksiniz.

Uygulamaya gelen yenilikler:
  • Çözünürlük seçeneği: Artık uygulama içerisinden çözünürlük tercihini düzenleyebilirsiniz.
  • Manuel odak: Artık kamerayı kullanırken manuel odaklama yapma ayarına uygulama içerisinden ulaşabilirsiniz.
  • En son kullanılan kamerayı hatırlama: Artık uygulamada en son hangi kamerayı kullandıysanız hatırlayabiliyor.
  • Parlaklık ayarları: Artık parlaklık ayarı çok daha pürüzsüz geçiş ve doğru sonuçlar veriyor.
  • Eski cihazlar için destek sona erdi: Mobil cihazlar için kamera güncellemeleri artık gerçekleşmeyecek.

Eğer bir Insider kullanıcısıysanız Microsoft Mağazasından uygulamanızı 2017.1223.20.0'a güncelleyebilirsiniz.

Windows Kamera'yı Mağazadan ücretsiz edinin
Hakkında: MSFThaber kıdemli teknoloji editörü. Türkiye'nin ilk ve tek Windows'a odaklanmış YouTube kanalı Pencereler'in kurucusu. Windows, Xbox ve diğer Microsoft donanımları da dahil olmak üzere Microsoft'un haberlerine, incelemelerine, editöryal makalelerine ve daha fazlasına odaklanıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum EkleGüvenlik kodlarından sıkıldınız mı?
Güvenlik kodlarını biz de sevmiyoruz ancak botlardan korunmamız için ihtiyacımız var. Fakat kurtulmanız çok kolay, yalnızca bir dakikanızı ayırarak ücretsiz bir hesap oluşturabileceğinizi unutmayın. Şimdi ücretsiz bir hesap oluşturun ve bir daha güvenlik kodları ile muhatap olmayın. MSFThaber'e üye olarak yorumlarınıza gelen cevapları takip edebilir ve diğer kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için buraya tıklayın ya da sosyal ağları kullanarak giriş yapın: Y